3-otworowa bateria wannowa – co musisz wiedzieć?

Bateria wannowa 3-otworowa to idealne rozwiązanie do nowoczesnej łazienki. Minimalistyczny i elegancki wygląd jest doskonałym uzupełnieniem wystroju wnętrza. Bateria tego rodzaju montowana jest na krawędzi wanny i tworzy z nią spójną całość. 3-otworowa bateria wannowa- co musisz wiedzieć?

3-otworowa bateria wannowa

Urządzając wnętrze łazienki, warto pamiętać, o tym jak istotny jest wybór całego wyposażenia. Meble, glazura, armatura, to wszystko ma wpływ na efekt finalny. Łazienka powinna być estetyczna, funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. Warto zastosować produkty wysokiej jakości, które będą się sprawdzać przez lata. Popularnym dziś rozwiązaniem do zastosowania w przypadku wanny może być 3-otworowa bateria wannowa. Jest to specjalny rodzaj baterii, który jest montowany na brzegu wanny.

Baterie tego typu charakteryzują się dość dużym ciężarem, dlatego przed zamontowaniem należy sprawdzić, czy wycięcie otworów do baterii jest możliwe i nie będzie ona zbyt ciężka. Wielu producentów dostrzega jednak zapotrzebowanie na to nowoczesne rozwiązanie i dziś bez problemu można zakupić wannę z gotowymi otworami do baterii. Podobnym rozwiązaniem może być zastosowanie specjalnej półki, w której może zostać zamontowana bateria. Przez montaż w bryle wanny, bateria staje się jej spójnym elementem.

Dzięki takiemu rozwiązaniu powstaje estetyczna całość. Bateria 3-otworowa wannowa zazwyczaj składa się z wylewki, słuchawki prysznicowej oraz mieszacza. Wszystkie elementy baterii wychodzą z osobnych otworów znajdujących się na brzegu wanny i zamocowane są oddzielne. Zastosowanie baterii wielootworowych to wybór, który powinien zostać podjęty już na początku aranżacji wnętrza.

Zalety baterii wielootworowych

Baterie wielootworowe charakteryzują się przede wszystkim elegancją. To bardzo nowoczesne rozwiązanie idealne do minimalistycznych i tradycyjnych wnętrz. Wybór baterii jest ogromny, ponieważ istnieje wiele różnorodnych rozwiązań. Dopasowanie idealnej baterii zależy od wymagań i preferencji użytkownika. Należy pamiętać o wybraniu produktu wysokiej jakości, który przez wiele lat będzie niezawodnym elementem wystroju. Baterie łatwo można dostosować do indywidualnego stylu łazienki, ponieważ producenci zapewniają wiele ciekawych kolekcji.

Bateria wannowa powinna być również dopasowana do pozostałej armatury znajdującej się we wnętrzu. Spójność wszystkich elementów pozwala na uzyskanie eleganckiego i wyjątkowego wnętrza. Tego typu baterie są bardzo funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. W przypadku baterii wannowych 3-otworowych składających się z mieszacza, wylewki i słuchawki prysznicowej całość zestawu prezentuje się niezwykle estetycznie i jest łatwa w utrzymaniu czystości.

Bardzo funkcjonalnym elementem jest chowany w specjalnym zbiorniku wąż prysznicowy. Takie rozwiązanie sprawia, że wanna wraz z baterią prezentuje się bardzo stylowo. Nie należy martwić się o wodę zbierającą się w zbiorniku od mokrego węża prysznicowego, ponieważ nowoczesne baterie wyposażone są w specjalne rynny ociekowe, które odprowadzają wodę. Cały stelaż i konstrukcja baterii jest dość obszerna, dlatego należy zwrócić o odpowiednie dopasowanie jej do wanny.

Wybór elementów baterii wielootworowych jest bardzo duży i można je łączyć według indywidualnych preferencji. Dodatkowo baterię można wyposażyć w perlator, który napowietrza wodę i pozwala na ograniczenie jej zużycia. Istnieje również możliwość wyboru modelu z termostatem, dzięki któremu zadbamy o idealną temperaturę wody. Wybór baterii wannowej  3-otworowej to wyjątkowe rozwiązanie jest ona trudniejsza w montażu i nad jej wyborem należy zastanowić się już na początku remontu, ale warto zdecydować się, ponieważ daje doskonały i funkcjonalny efekt.

Informacja prawna