Oto 5 zalet praktycznego wózka transportowego do przewozu szkła. Przewodnik budowlany

Często zdarza się, że trzeba przenieść szkło z jednego miejsca na drugie. Jednak może ono się okazać za ciężkie do ręcznego transportu. Wtedy przyda się nam wózek transportowy do przewozu szkła. Pomoże naszym pracownikom nie tylko oszczędzać siły, nie nadwyrężając ich organizmów, ale dodatkowo prace przebiegają znacznie szybciej i sprawniej. W tym poradniku dowiesz się kilku ważnych korzyści, jakie daje nam taki wózek…

Wózek transportowy do przewozu szkła – zalety

  • Posiadają duży udźwig

Dzięki dużemu udźwigowi bez problemu przetransportujemy ciężkie tafle szklane, które normalnie są nie do przeniesienia, zwłaszcza na większe dystanse. Jest to ważne zarówno dla ochrony transportowanego towaru jak i dla zdrowia i bezpieczeństwa naszych pracowników.

  • Są dopasowanie do wielkości ładunku

Dzięki temu możemy przewieźć zarówno duże, jak i mniejsze tafle szkła. Zwłaszcza producenci okien i paneli szklanych będą zainteresowani możliwością transportu towaru o większej wielkości.

  • Posiadają przyssawki do mocowania szkła

Często wózki do transportu szkła posiadają dodatkowe przyssawki, do których można przymocować szkło. Zabezpieczają nasz towar i zapobiegają przemieszczaniu się szkła podczas manewrów. Bardzo to się przydaje w wąskich magazynach oraz halach produkcyjnych, gdzie łatwo o spowodowanie szkód podczas skręcania. Szkło poprawnie umieszczone na wózku, nie przesuwa się oraz nie ślizga po powierzchni nośnej wózka.

  •  Mają hamulec postojowy

Dzięki temu ułatwieniu, nasi pracownicy bez problemu załadują i rozładują nasze szkło. Wózek będzie stał w miejscu zamiast przemieszczać się samoistnie. Wyeliminujemy dzięki temu możliwość uszkodzenia towaru i spowodowanie  niebezpiecznego dla zdrowia i życia wypadku.

  • Są solidne wykonanie

Dobrej jakości wózki do transportu szkła wykonane są z wytrzymałych i odpornych materiałów, co sprawia, że ciężko jest je uszkodzić. Są łatwe w użytkowaniu i posłużą nam przez długi czas.

Praktyczny i niezwykle przydatny wózek do transportu szkła

Jak widać, korzyści z posiadania wózka do transportu szkła są bardzo duże. Pomoże on naszym pracownikom w łatwym i bezpiecznym transporcie tego niezwykle kruchego i łatwego do zniszczenia towaru. Warto mieć przynajmniej jeden egzemplarz w naszej firmie.

Znacznie zmniejszy to ryzyko strat materialnych i możliwość wypadków w porównaniu do sytuacji, gdy takiego sprzętu nie posiadamy. Dbajmy o nasz towar i naszych ludzi. Jeżeli tylko od czasu do czasu potrzebujemy przetransportować szkło i kupno wózka do transportu szkła to dla nas za duży wydatek, możemy go wynająć od firm oferujących takie usługi.

Informacja prawna