Cztery rzeczy, o których warto pamiętać urządzając sypialnię

aranżacja sypialni

Sypialnia to nie tylko miejsce, które służy nam do regeneracji po ciężki dniu, ale też pomieszczenie najbardziej intymne, w którym ogromną rolę odgrywa komfort i poczucie bezpieczeństwa. Pomimo więc tego, że większość czasu spędzanego w sypialni przypada na sen, warto zadbać o jej odpowiednią aranżację i urządzenie zgodne z indywidualnymi preferencjami użytkowników. Zastanówmy się nad tym, co jest w sypialni najważniejsze.

Łóżko

Ten mebel w sposób oczywisty kojarzy się z sypialnią i przychodzi nam na myśl jako pierwszy, kiedy myślimy o nocnym odpoczynku. Zakup łóżka powinien być wyjątkowo dobrze przemyślany – to ono bowiem wraz z materacem decyduje o jakości naszego snu i efektywności wypoczynku. Istotna jest szerokość łóżka, a ta w przypadku modeli jednoosobowych nie powinna być mniejsza niż 80 cm. Modele dwuosobowe to minimum 140 cm, choć bez trudu znajdziemy też łóżka większe, nierzadko przekraczające 200 cm. Wybór zależy zarówno od potrzeb domowników, jak i wielkości pomieszczenia przeznaczonego na sypialnię. Jeżeli dysponujemy ograniczonym metrażem, to warto zdecydować się na modele wyposażone w skrzynie pozwalające na przechowywanie pościeli. W ten sposób sprytnie połączymy cechy estetyczne z użytkowymi.

Materac

Twardy, czy miękki? To kwestia indywidualnych upodobań, warto jednak pamiętać, że im większa waga osoby korzystającej z materaca, tym twardszy powinien on być. W przeciwnym razie obudzimy się niewyspani, a z czasem zacznie nam towarzyszyć uporczywy ból kręgosłupa. Na rynku dostępne są materace sprężynowe i piankowe – te ostatnie występują też w wersji lateksowej, która zapobiega rozwojowi drobnoustrojów i roztoczy. To bardzo przydatna cecha, szczególnie dla osób cierpiących z powodu alergii.

Meble do sypialni

Poza łóżkiem w sypialni sprawdzą się przede wszystkim szafki nocne oraz szafa do przechowywania ubrań. Można z niej zrezygnować, jeśli dysponujemy oddzielną garderobą, jednak w takim wypadku warto zainwestować choćby w niewielką komodę, która zdolna będzie pomieścić niezbędne przedmioty. Warto mieć pod ręką dodatkowy komplet pościeli lub ręczników. Jeżeli przestrzeń na to pozwala, warto zainwestować w toaletkę i duże stojące lustro. Nie tylko poprawią one funkcjonalność sypialni, ale też pozytywnie wpłyną na jej atmosferę.

Kolory

Dobór palety barw to kolejna kwestia ściśle związana z preferencjami mieszkańców. Większość osób decyduje się na kompozycje jasne i pastelowe, choć spotkać możemy również odważne aranżacje, których autorzy śmiało sięgali na przykład po czerń i złoto. Wszystko zależy od gustów, jeśli jednak te podpowiadają nam użycie mocnych kontrastowych zestawień, to przed podjęciem ostatecznej decyzji warto starannie się zastanowić. W sypialni zdecydowanie bardziej sprawdzają się spokojniejsze barwy.

Szukając inspiracji pomocnych podczas urządzania sypialni warto zajrzeć na stronę firmy Jurpol. Znajdziemy tu starannie przygotowany wybór mebli tapicerowanych, które w pięknym stylu łączą funkcjonalność i estetykę. Oferta oprócz łóżek zawiera między innymi szafki, szafy i stoliki nocne. Możemy zdecydować się zarówno na pojedyncze produkty, jak i doskonale skomponowane zestawy.

Żeby sypialnia była kompletna, nie zapomnij dokupić pościel 200×200 lub w innym rozmiarze.

Informacja prawna