Sypialnia bibliofila – 5 akcesoriów, których nie może w niej zabraknąć

Sypialnia bibliofila

Miłość do książek najczęściej przejawia się tym, że w zaciszu własnego domu posiadamy naprawdę imponujące ich egzemplarze. Ponadto nie gromadzimy ich wyłącznie w salonie, ale też w inny pomieszczeniach, w tym sypialni. Ci, którzy lubią czytać przed snem, powinni dopasować to pomieszczenie do swoich potrzeb. Jak to zrobić? Oto 5 niezawodnych akcesoriów.

Stosy książek a ład w sypialni

Bibliofile nie ograniczają się wyłącznie do kilku najistotniejszych pozycji książkowych, które trzeba posiadać w swojej kolekcji. Bardzo często ich dom przypomina bibliotekę, w której można znaleźć niemal wszystko – począwszy od klasyki, przez literaturę współczesną, na literaturze naukowej kończąc. Niemniej jednak takie liczby książek trzeba gdzieś składować, co często stanowi nie lada problem. Mieszkanie powinno być tak urządzone, aby książki nie znajdowały się w przypadkowych miejscach, zwłaszcza jeśli chodzi o sypialnię. Nieład nie sprzyja wypoczynkowi i relaksacji, które są niezwykle istotne zarówno w nocy, jak i w dzień. Dlatego też, urządzając to pomieszczenie, warto skupić się na doborze praktycznych rozwiązań. Dodatkowe półki, meble na książki czy mini biblioteczka to odpowiednie meble dla bibliofili. Aranżacja musi oczywiście sprzyjać czytaniu do późnych godzin nocnych, co często praktykują bibliofile.

stosy-ksiazek-lad-w-sypialni.jpg

5 akcesoriów, których nie może zabraknąć w sypialni bibliofila

Sypialnia bibliofila z pozoru nie różni się od zwykłej, jednak jeśli przyjrzymy się jej nieco bliżej, zauważymy pewne odstępstwa. Jak wspomniano, bardzo istotna jest przestrzeń do przechowywania. Ponadto pomieszczenie musi sprzyjać oddawaniu się lekturze, tak aby wyciągnąć z niej jak najwięcej. Oto 5 akcesoriów, w które zdecydowanie warto się zaopatrzyć:

  1. Szafka nocna – będzie można położyć na niej książkę po zakończonej lekturze, jest to również miejsce na nocną lampkę;
  2. Lampa stojąca – pozwoli ona doświetlić przestrzeń, w której czytamy;
  3. Wygodny fotel – jest to mebel dla wszystkich, którzy nie lubią czytać w łóżku, chcąc oddzielić przestrzeń snu od przestrzeni dnia codziennego;
  4. Dodatkowa półka wisząca – można na niej umieścić ulubione tytuły;
  5. Mini regał na książki – jest to propozycja do większej sypialni, dzięki regałowi zdecydowanie łatwiej będzie przechowywać pozycje książkowe.

W sypialni bibliofila nie może też zabraknąć interesujących dodatków, które sprawią, że czytanie będzie jeszcze większą przyjemnością. Jeśli lubimy czytać w łóżku, koniecznie wyposażmy się w odpowiedniej jakości materac. Produkty z wyższej półki znajdziemy w sklepie internetowym https://sleepinghouse.pl/, który jest autoryzowanym dystrybutorem marki Hilding. Warto zwrócić uwagę na serię Fit 4 Sleep – materace spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, w tym mających problemy z kręgosłupem lub alergią. Materace do łóżka małżeńskiego kupimy na: https://sleepinghouse.pl/137-materace-160×200. Mając na uwadze inne akcesoria do sypialni, warto zaopatrzyć się w świece oraz kominki zapachowe, które wprowadzą doskonałą atmosferę do wnętrza.

Sypialnia dla bibliofila – nie tylko w stylu klasycznym!

Domowe biblioteczki kojarzą się przede wszystkim ze stylem klasycznym, ale nie jest to jedyna propozycja dla miłośników literatury. Wręcz przeciwnie – coraz częściej książki stanowią element obowiązkowy aranżacji w zupełnie innych stylach wnętrzarskich. Świetnie wyglądają w sypialni minimalistycznej, która nie potrzebuje dodatkowych dekoracji. Jeśli wybierzemy ten styl, pamiętajmy, by unikać zbędnych ozdób – biblioteczka albo wygodny fotel z lampą okazują się wystarczające. Mini bibliotekę możemy również wprowadzić do sypialni urządzonej w stylu skandynawskim czy boho. W drugim przypadku możemy pozwolić sobie na nieco więcej ekstrawagancji, umieszczając w pomieszczeniu efektowny hamak, w którym bardzo przyjemnie będzie nam czytać powieść. Sypialnię dla bibliofila można urządzić w dowolny sposób – książki w praktycznie żadnym przypadku nie będą przeszkodą, jednak pamiętajmy o ich odpowiednim ułożeniu, uporządkowaniu. Sypialnia to przestrzeń dla nas, w której musimy czuć się dobrze, ale która jednocześnie wspomaga prawidłowy sen. Zanim przejdziemy do aranżowania pomieszczenia, warto odpowiednio rozplanować jego układ, dzięki czemu zachowamy ład i harmonię. Jeśli miewamy problemy ze snem, usuńmy z sypialni książki, pozostawiając jedynie cichy kącik czytelniczy gdzieś w rogu. Pozwoli to oddzielić przestrzeń nocną od dziennej, zachowując tym samym większą równowagę, która przekłada się na zdrowy sen.

sypialnia-dla-bibliofila-nie-tylko-w-stylu-klasycznym.jpg

Materiał sponsorowany.

Informacja prawna