Biuro księgowe w Warszawie

Z usług biura księgowego może skorzystać każda osoba, zarówno fizyczna jak i prawna, która szuka doradztwa i pomocy w zakresie rachunkowości, płac i dokumentacji kadrowej. Współpraca rozpoczyna się poprzez dostosowania indywidualnej oferty do wymagań klienta. Podstawowe pytanie brzmi, na co lepiej się zdecydować – zatrudnić księgowego na pełen etat czy skorzystać z usług biura księgowego?

Biuro księgowe to gwarancja bezpieczeństwa

Każda osoba, która jest zatrudniona w biurze księgowym posiada certyfikat wydawany przez Ministerstwo Finansów. Aby go otrzymać należy ukończyć studia wyższe lub podyplomowe na kierunku związanym z ekonomią i rachunkowością oraz odbyć minimum 3-letnią praktykę w księgowości. Daje to potwierdzenie umiejętności księgowego oraz pewność, że biuro jest pełne specjalistów w swojej dziedzinie, którzy posiadają wiedzę oraz doświadczenie w księgowości. Biuro rachunkowe w Warszawie jest zatem gwarancją wyboru profesjonalistów. Podczas zatrudniania księgowej lub księgowego na etat nie ma pewności na kogo się tak naprawdę trafi. Osoby takie pracują na własny rachunek, więc nie ma nad nimi nikogo kto mógłby w niektórych sytuacjach pomóc lub nakierować na rozwiązanie danej sprawy. W biurze księgowym niejednokrotnie kilka osób zajmuje się jednym zagadnieniem, jeśli jest ono bardziej skomplikowane, po to by znaleźć jak najlepszą metodę zamknięcia sprawy. Daje to również gwarancję uniknięcia problemów związanych z tymczasową nieobecnością pracownika lub jego trwałym odejściem. W biurze księgowym zawsze znajdzie się specjalista, który przejmie daną sprawę. Warto pamiętać, że według przepisów prawa odpowiedzialność za sprawy podatkowe zawsze ponosi przedsiębiorca. To ostateczny argument, który przemawia za tym, że wykwalifikowana kadra jest nie do zastąpienia.

Oszczędność czasu dzięki biurowi księgowemu

Zlecenie księgowości profesjonalistom to również odciążenie dla przedsiębiorcy, który do tego momentu sam zajmował się prowadzeniem tego działu w swojej firmie. Dzięki temu może on skupić się w pełni na prowadzeniu swojego biznesu. Księgowość to dziedzina, która bardzo dynamicznie się zmienia i rozwija, a wszystkie aktualności trzeba śledzić na bieżąco. W przeciwnym wypadku może grozić to karami finansowymi. Warto więc wybrać usługi osoby wykwalifikowanej podczas kilkuletnich studiów, z doświadczeniem i łatwością w rozumieniu nowych przepisów prawnych.

Biuro księgowe w Warszawie – to się opłaca

Może wydawać się, że zatrudnienie księgowego na etat jest mniej kosztowne niż skorzystanie z usług biura rachunkowego. Każdy przedsiębiorca, który decyduje się na pierwszą opcję musi wziąć pod uwagę koszty związane z kupnem literatury podatkowo-finansowej, zapewnieniem szkoleń i kursów oraz specjalistycznego oprogramowania księgowego. Jeśli jednak wybierze drugie rozwiązanie, czyli skorzystanie z pomocy biura księgowego, nie musi liczyć się z żadnym z wyżej wymienionych kosztów. Tu również wracamy do kwestii związanej z oszczędnością czasu, ponieważ nie trzeba przeznaczać go na kwestie związane przykładowo z poszukiwaniem najlepszego kursu czy wyborem oprogramowania.

Przekazanie rachunków firmowych do specjalistycznego biura księgowego w Warszawie to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa czy oszczędność czasu i pieniędzy, ale również oznaka rozsądnego i świadomego zarządzania własną firmą.

Informacja prawna