Jak wybrać baterie kuchenne do nowoczesnej kuchni? Podpowiadamy

Niezależnie od tego, czy w Twojej kuchni znajduje się zmywarka, nie powinno w niej zabraknąć funkcjonalnego zlewozmywaka z odpowiednio dopasowaną baterią kuchenną. Dobrze dobrana armatura nie tylko ułatwi Ci proces przyrządzania posiłków, ale będzie też cennym elementem aranżacji nowoczesnego wnętrza. Obecnie asortyment baterii kuchennych jest ogromny – jak zatem wybrać najlepsze? Na jakie cechy armatury musisz zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Jakie baterie kuchenne można znaleźć na rynku?

Obecnie rynek oferuje wiele ciekawych rozwiązań w obszarze armatury. Baterie kuchenne różnią się między sobą funkcjonalnością i designem. Z reguły nie mają uniwersalnego charakteru – armatura powinna być dopasowana do Twoich potrzeb i aranżacji wnętrza. Podstawowy podział opiera się o wygodę użytkowania i wyróżniamy w nim baterie jednouchwytowe i dwuuchwytowe. Baterie kuchenne jednouchwytowe pozwalają na szybką regulację temperatury i strumienia płynącej z kranu wody. Dwuuchwytowe z kolei mają dwa pokrętła – jedno obsługuje zimną, a drugie ciepłą wodę. Praktyczniejszym rozwiązaniem jest wybór jednouchwytowej baterii. Taki model zapewnia szybsze ustawienie optymalnej temperatury wody, a tym samym jej mniejsze zużycie.

Drugi podział dotyczy rodzaju wylewki. Możemy wyróżnić:

– baterie kuchenne z wyciąganą wylewką – ruchoma wylewka pozwala m.in. na napełnienie wodą stojącego na blacie garnka bez konieczności wkładania go do zlewu,

– baterie z nieruchomą wylewką – to klasyczne rozwiązanie, które może być wykorzystane w niemal każdym zlewozmywaku,

– baterie trójdrożne – to cenne uzupełnienie systemu filtrowania wody, który może być zamontowany pod zlewem.

Jaka armatura pasuje do nowoczesnego wnętrza?

Baterie kuchenne różnią się między sobą nie tylko funkcjonalnością, ale też wykończeniem. Armatura jest ważnym elementem dekoracji wnętrza, więc powinna tworzyć z otoczeniem spójną całość. Obecny rynek oferuje znacznie więcej możliwości w zakresie designu niż jeszcze kilka lat temu. W klasycznych kuchniach najczęściej spotyka się srebrne baterie – to rozwiązanie uniwersalne, które można dopasować do niemal każdej kuchni. Nowoczesne wnętrza z reguły wyposażone są w czarną baterię – taka armatura prezentuje się elegancko i nadaje przestrzeni charakteru. Dobrze wyposażone sklepy, takie jak np. https://www.systemceram.pl/armatura, oferują baterie w wielu funkcjonalnych wariantach – z pewnością dopasujesz odpowiedni model do swoich potrzeb. Ciekawym akcentem może być miedziana lub złota armatura. Takie modele obłędnie prezentują się w kuchniach wykończonych zgodnie ze stylem glamour.

O czym należy pamiętać, wybierając baterie kuchenne?

Nie ma jednego modelu armatury, który pasowałby do każdego zlewozmywaka – musisz wziąć to pod uwagę. Źle dobrana bateria kuchenna będzie niewygodna w użytkowaniu. Postaw na model prosty w obsłudze, dzięki któremu przygotowywanie posiłków i zmywanie naczyń będzie przyjemnością. Armatura powinna służyć długie lata – wybierz więc wytrzymały wariant, wykonany z najwyższej jakości materiału. Zadbaj też o to, by utrzymanie go w czystości nie było czasochłonne. Jesteśmy pewni, że stosując się do naszych porad, wybierzesz wymarzoną baterię kuchenną!

Informacja prawna