Wybieramy nowoczesne meble łazienkowe!

Podczas aranżacji łazienki, każdy element wyposażenia jest niezwykle ważny. Jednymi z tych, które wybierane są w pierwszej kolejności, są meble łazienkowe. Spełniają one dwie istotne funkcje. Odpowiedzialne są za uporządkowanie łazienkowej przestrzeni, a także są dekoracją wnętrza. Jeśli zastanawiasz się nad tym, na co zwrócić uwagę podczas wyboru mebli do łazienki, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Łazienka w stylu nowoczesnym

Współczesną łazienkę można urządzić na wiele sposobów. Ze względu na różnorodność elementów wykończenia, można pokusić się o stwierdzenie, że tylko wyobraźnia w tym przypadku stanowi jakąkolwiek granicę. Oczywiście istotny jest także metraż, czy ustawienie pomieszczenia. Meble są jednym z ważniejszych elementów każdej łazienki. Dzięki niemu można zapanować nad chaosem i cieszyć się uporządkowanym wnętrzem. Dobrze dobrane mają wpływ na optyczne powiększenie przestrzeni, a także na ogólny charakter wnętrza.

Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się meble nowoczesne (idź do sklepu meblowego lazienkiabc.pl). Modele te cechuje mała ilość ozdobników, żłobień. Zazwyczaj fronty ich są gładkie, wręcz bez uchwytów. Jeśli uchwyty już są – nie są zbyt duże i dekoracyjne. Modernistyczne meble łazienkowe mogą mieć powierzchnię wykończoną na wysoki połysk lub matową. Różnorodność kolorystyczna jest ogromna! Ciężko jest wręcz zdecydować się ze względu na ilość ofert.

Pomimo tego, że meble dostępne są w praktycznie każdym kolorze i tak od wielu lat królują białe. Spowodowane jest to wieloma czynnikami. Kolor biały kojarzony jest higieną, czystością. Czyli idealnie nadaje się do pomieszczenia, jakim jest łazienka. Biel ma wpływ na optycznie powiększenie wnętrza, a jak wiadomo, wiele łazienek nie należy do dużych. Jest to też barwa na tyle uniwersalna, że dobrze komponuje się praktycznie z każdą kolorystyką.

nowoczesne meble do łazienki

Nowoczesne meble do małej łazienki

Są łazienki, w których nie znajdują się żadne meble. Jest to poważny błąd aranżacyjny, ponieważ, skoro jest w pomieszczeniu miejsce na umywalkę, to tak samo zmieści się szafka pod nią. Oczywiście posiadając małą łazienkę, nie ma co marzyć o dużych i przestronnych meblach, ale kompaktowa szafka podumywalkowa pomieści niezbędne kosmetyki czy środki chemiczne i pozwoli uporządkować wnętrze.

Wielu ekspertów uważa, że lepsze do małych łazienek są meble wiszące. Dzięki temu, że są one zawieszone, widoczna jest podłoga. Wnętrze wygląda tym samym na przestronniejsze, a podłoga pod szafką jest bezproblemowa podczas mycia. Meble wiszące można zamontować na takiej wysokości, by się z nich po prostu wygodnie korzystało. Jest to ich kolejny atut.

Funkcjonalne szafki wiszące i pod umywalkowe

Podczas wyboru mebli do łazienki należy zwracać uwagę nie tylko na ich wygląd, ale także i parametry techniczne. To bowiem właśnie one odpowiedzialne są bezproblemowe i długotrwałe ich użytkowanie. Szafki pod umywalki, komody czy słupki powinny być wykonane z materiałów, które to odporne są na działanie wilgoci. Źle zabezpieczone meble mogą nawet po krótkim czasie użytkowania „puchnąć” i wyglądać mało estetycznie.

Ważne są również materiały, z których zostały wykonane prowadnice, zawiasy. Dobrej jakości meble zazwyczaj posiadają system samodomyku lub zamykania przez nacisk. Szuflady, w których znajdują się organizery, są dużo bardziej funkcjonalne. Dzięki dodatkowym przegródkom łatwiej jest dobrze wykorzystać, nawet niewielką powierzchnię szafki.

Informacja prawna