Zaaranżuj laminat

Proces tworzenia i urządzenia naszych domów, ich aranżacja, to zwykle zajęcie bardzo zajmujące i czasochłonne. Decyzje, które wtedy podejmiemy to zwykle decyzje na lata, dlatego tak ważne jest, żebyśmy otoczyli się takimi elementem wyposażenia, które będą nie tylko wpasowywały się w określony styl, ale były również trwałe, o ponadczasowym charakterze. Niezależnie od tego czy chodzi o wnętrza czy o elewacje warto rozważyć wybór laminatu.

Płyty HPL(High Pressure Laminate), laminaty są coraz bardziej popularne w budownictwie i aranżacji wnętrz, a dzięki swoim właściwościom, znajdują zastosowanie wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Laminat to tworzywo termoutwardzalne, powstające w warunkach wysokiego ciśnienia oraz wysokiej temperatury. Tworzony jest poprzez prasowanie kilku warstw papieru, nasączonych, w zależności od tego czy to warstwa zewnętrzna czy wewnętrzna, odpowiednim rodzajem żywicy. Warstwy wewnętrzne to warstwy rdzeniowe, natomiast zewnętrzne to warstwy dekoracyjne, Po odpowiednim ich sprasowaniu otrzymamy niezbyt grubą ale wytrzymałą płytę.

Właściwości jakie, dzięki unikalnemu procesowi tworzenia, zyskuje laminat wpływają na możliwości jego szerokiego zastosowania. Płyty HPL są niezwykłe odporne i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne jak zgniatanie czy rozrywanie. Ich powłoka ochronna zapewnia też odporność na działanie czynników atmosferycznych- nie straszne im wilgoć czy bezpośrednie nasłonecznienie, dlatego doskonale sprawdzą się też jako płyty elewacyjne. Laminatom nie zagrażają też woda ani para wodna, pozostają odporne na zarysowania i ścieranie, na działanie wysokich temperatur oraz światła, a co za tym idzie, przez długie lata zachowują piękny wygląd i wszelkie walory estetyczne, bez zadrapań czy przebarwień.

Tak jak wiele mają właściwości, tak i wiele jest również możliwości zastosowania laminatów, czy to w budownictwie, czy aranżacji wnętrz. Płyty HPL występują w przeróżnych wariantach kolorystycznych, mogą być jednobarwne, wielobarwne, wyglądające jak stal, kamień czy drewno. Dodatkowo kolejnym ich atutem jest mnogość faktur. Płyty HPL mogą być prążkowane, gładkie, grubo i drobno ziarniste. Argumentem przemawiającym za tym, że warto wybrać je do dekoracji wnętrz jest również to że nadają się do stosowania zarówno na płaskie jaki i zaokrąglone powierzchnie.

Laminaty są bardzo interesującym, godnym uwagi produktem, którego możemy użyć w aranżacji naszego domu, tarasu czy ogrodu. Warto wziąć je pod uwagę podczas wykończenia naszych wnętrz.

Informacja prawna