Jakie akcesoria do sprzątania powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego domu lub mieszkania do wynajęcia dla turystów?

Wynajem krótkoterminowy, czyli wynajem mieszkania lub domu znajdującego się w miejscowości turystycznej na doby, staje się coraz bardziej popularny. Turyści chętnie korzystają z możliwości pobytu w odrębnym mieszkaniu w atrakcyjnej lokalizacji, posiadającego własną kuchnię i łazienkę. Wymogi co do takiego obiektu noclegowego są jednak równie wysokie, jak co do pozostałych. Powinno być komfortowo i przede wszystkim czysto. Dlatego poniżej przedstawimy listę akcesoriów do sprzątania, których posiadanie pomoże uzyskać same pozytywne opinie wynajmujących.

Miotła i mop, czyli akcesoria do sprzątania podłogi

Przyjęło się, że podstawowe akcesoria do sprzątania powinny znajdować się na wyposażeniu mieszkania. Sprzątanie po gościach odbywa się zazwyczaj za pomocą odkurzacza. Jednak w trakcie pobytu, również zdarza się potrzeba, aby pozamiatać z podłogi resztki jedzenia lub piasek przyniesiony z plaży. Dlatego warto kupić dobrej jakości miotłę, która będzie nadawała się do użytku przez długi czas.

W sklepie z artykułami do sprzątania, którego oferta znajduje się pod adresem internetowym sklep.york.pl, znaleźć można szeroki wybór mioteł. W opcji są produkty o zróżnicowanych materiałach wykonania szczotki (tworzywo sztuczne lub włosie naturalne) i trzonka (tworzywo sztuczne lub drewno). W mieszkaniach do wynajęcia sprawdza się także zestaw, który obejmuje miotłę i przymocowaną do niej szufelkę.

Niektórzy goście przykładają sporo uwagi do kwestii czystości i chętnie myją podłogę w trakcie swojego pobytu. Głównie są to rodzice z małymi dziećmi lub właściciele zwierząt. Należy im dać taką możliwość i w szafce z miotłą ustawić dodatkowo mop z wiadrem. W sprzedaży dostępne są różne typy mopów, w tym: mopy obrotowe, mopy ze spryskiwaczem, mopy płaskie, mopy gąbczaste lub mopy klasyczne.

Ściereczki i zmywaki do sprzątania różnych powierzchni

Jak już wcześniej wspomniano, w mieszkaniach do wynajęcia znajduje się kuchnia lub aneks kuchenny. Trudno, aby w takim miejscu nie było akcesoriów, które pozwolą na jej każdorazowe wysprzątanie. Doświadczenie pokazuje, że jeśli turyści mają dostęp do gąbeczki czy ściereczki, to chętnie z nich korzystają, co oczywiście skutkuje lepszym wyglądem kuchni w dłuższym okresie.

Warto przejrzeć ofertę sklepu York i zrobić zapasy do swojego mieszkania do wynajęcia. Do wyboru są ściereczki nadające się do wielokrotnego, jak i jednorazowego używania. Osobom, dla których duże znaczenie ma troska o środowisko naturalne, poleca się zakup ściereczek bambusowych.

Produkty antybakteryjne

Aby zapewnić swoim gościom bezpieczeństwo, należy zatroszczyć się również o właściwą dezynfekcję mieszkania. Po każdym wynajmującym powinno się dokładnie posprzątać wszystkie powierzchnie, używając produktów antybakteryjnych. Katalog tego typu artykułów higienicznych jest stosunkowo szeroki i każdy może wybrać dogodną dla siebie formę produktu.

W ofercie sklepu York znajdują się, między innymi: płyny do dezynfekcji powierzchni, płyny do dezynfekcji rąk, chusteczki do dezynfekcji, specjalne zmywaki antybakteryjne. Co ciekawe, ten polski producent i sprzedawca artykułów do sprzątania, proponuje swoim klientom darmową dostawę (przy zamówieniach powyżej 149 zł).

fot. materiały prasowe

Informacja prawna