Ogrzewanie podłogowe to ciepłe stopy i szczęśliwy dom

Istnieją dwa rodzaje ogrzewania podłogowego, wodne i elektryczne. Rozwiązania te różnią się źródłem ciepła. W przypadku ogrzewania wodnego źródłem ciepła jest pompa ciepła, kolektory słoneczne bądź kocioł, w drugim przypadku jest to energia elektryczna. Wygoda, jaką zapewnia inteligentny system sterowania ogrzewaniem w domu, przekłada się na dużo wyższy komfort życia.

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym

Niezależnie od sposobu zasilania ogrzewania, czy jest to prąd, gaz czy też pompa ciepła, instalacja inteligentna łączy elementy końcowe, w przypadku ogrzewania podłogowego są to maty grzewcze lub przewody. Głównym elementem tego systemu jest serwer, który reaguje w momencie, kiedy temperatura w jakieś części pomieszczenia spadnie i utrzymuje się przez jakiś czas, wówczas ogrzewanie jest włączane, aby różnicę te wyrównać. O montażu dodatkowej instalacji, aby w przyszłości móc inteligentnie sterować domem, dobrze jest pomyśleć na etapie projektowania domu.

Inteligentny dom – wygodne i bezpieczne miejsce

Technologie inteligentnego domu są coraz bardziej dostępne i proste w obsłudze, ale narosło wokół nich sporo mitów. Są one także często barierą w wyborze i zastosowaniu tych technologii, a opierają się w dużej mierze na małej znajomości tych systemów. 4 mity o inteligentnym domu, w które prawdopodobnie wierzysz:

  • Pierwszym mitem jest to, że system dla inteligentnego domu jest drogi. Średnio wynosi on 5% wartości mieszkania, ale warto pamiętać, że wkład zwróci się w postaci mniejszych rachunków za mieszkanie.
  • Inteligentny systemy są przeznaczone tylko dla dużych rezydencji. Obecnie dostępne systemy smart home są specjalnie dedykowane, mogą być instalowane nie tylko w małych domach czy mieszkaniach, ale również w kawalerkach.
  • Inteligentny dom wymaga zainstalowania na etapie budowy domu. System smart home może być zainstalowany na każdym etapie, nawet kiedy mieszkanie jest już w pełni wykończone, można wykorzystać wszystkie funkcje inteligentnego domu.
  • Technologie inteligentnego domu są trudne w obsłudze. Systemem można zazwyczaj sterować za pomocą intuicyjnej aplikacji, obsługiwanej z reguły przez wszystkie urządzenia mobilne. Zmiany w ustawieniach systemu można również wprowadzać przy pomocy aplikacji.

Inteligentne systemy – komfort w całym domu

Oferowane przez firmę Zamel ogrzewanie podłogowe serii MATEC to systemy grzejne gwarantujące wysoki stopień komfortu i bezpieczeństwa. Poszczególne elementy systemu MATEC wyróżniają się nie tylko wysoką jakością, ale również wysoką wydajnością. Jest to także jeden z najłatwiejszych w montażu systemów ogrzewania podłogowego. Z punktu widzenia użytkownika najważniejszym elementem w przypadku sterowania ogrzewaniem podłogowym jest aplikacja zainstalowana na smartphonie, umożliwiająca zarządzanie ogrzewaniem. Regulacja podłogówki odbywa się z dowolnego miejsca domu lub mieszkania. Automatyczny system sterowania ogrzewaniem podłogowym umożliwia także, aby wszystkie czynności mogły odbywać się bez obecności człowieka. Proces regulacji temperatury zachodzi nie tylko w przypadku niedogrzania, ale także w momencie, gdy jest ona za wysoka. Taki sposób pozwala na oszczędzanie energii i zmniejszenie rachunków.

Informacja prawna