Ogrzewanie podłogowe to ciepłe stopy i szczęśliwy dom

Istnieją dwa rodzaje ogrzewania podłogowego, wodne i elektryczne. Rozwiązania te różnią się źródłem ciepła. W przypadku ogrzewania wodnego źródłem ciepła jest pompa ciepła, kolektory słoneczne bądź kocioł, w drugim przypadku jest to energia elektryczna. Wygoda, jaką zapewnia inteligentny system sterowania ogrzewaniem w domu, przekłada się na dużo wyższy komfort życia.

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym

Niezależnie od sposobu zasilania ogrzewania, czy jest to prąd, gaz czy też pompa ciepła, instalacja inteligentna łączy elementy końcowe, w przypadku ogrzewania podłogowego są to maty grzewcze lub przewody. Głównym elementem tego systemu jest serwer, który reaguje w momencie, kiedy temperatura w jakieś części pomieszczenia spadnie i utrzymuje się przez jakiś czas, wówczas ogrzewanie jest włączane, aby różnicę te wyrównać. O montażu dodatkowej instalacji, aby w przyszłości móc inteligentnie sterować domem, dobrze jest pomyśleć na etapie projektowania domu.

Inteligentny dom – wygodne i bezpieczne miejsce

Technologie inteligentnego domu są coraz bardziej dostępne i proste w obsłudze, ale narosło wokół nich sporo mitów. Są one także często barierą w wyborze i zastosowaniu tych technologii, a opierają się w dużej mierze na małej znajomości tych systemów. 4 mity o inteligentnym domu, w które prawdopodobnie wierzysz:

  • Pierwszym mitem jest to, że system dla inteligentnego domu jest drogi. Średnio wynosi on 5% wartości mieszkania, ale warto pamiętać, że wkład zwróci się w postaci mniejszych rachunków za mieszkanie.
  • Inteligentny systemy są przeznaczone tylko dla dużych rezydencji. Obecnie dostępne systemy smart home są specjalnie dedykowane, mogą być instalowane nie tylko w małych domach czy mieszkaniach, ale również w kawalerkach.
  • Inteligentny dom wymaga zainstalowania na etapie budowy domu. System smart home może być zainstalowany na każdym etapie, nawet kiedy mieszkanie jest już w pełni wykończone, można wykorzystać wszystkie funkcje inteligentnego domu.
  • Technologie inteligentnego domu są trudne w obsłudze. Systemem można zazwyczaj sterować za pomocą intuicyjnej aplikacji, obsługiwanej z reguły przez wszystkie urządzenia mobilne. Zmiany w ustawieniach systemu można również wprowadzać przy pomocy aplikacji.

Inteligentne systemy – komfort w całym domu

Oferowane przez firmę Zamel ogrzewanie podłogowe serii MATEC to systemy grzejne gwarantujące wysoki stopień komfortu i bezpieczeństwa. Poszczególne elementy systemu MATEC wyróżniają się nie tylko wysoką jakością, ale również wysoką wydajnością. Jest to także jeden z najłatwiejszych w montażu systemów ogrzewania podłogowego. Z punktu widzenia użytkownika najważniejszym elementem w przypadku sterowania ogrzewaniem podłogowym jest aplikacja zainstalowana na smartphonie, umożliwiająca zarządzanie ogrzewaniem. Regulacja podłogówki odbywa się z dowolnego miejsca domu lub mieszkania. Automatyczny system sterowania ogrzewaniem podłogowym umożliwia także, aby wszystkie czynności mogły odbywać się bez obecności człowieka. Proces regulacji temperatury zachodzi nie tylko w przypadku niedogrzania, ale także w momencie, gdy jest ona za wysoka. Taki sposób pozwala na oszczędzanie energii i zmniejszenie rachunków.

Podobne posty:

  • Piece na pellet do 20 kw – poradnikPiece na pellet do 20 kw – poradnik Wybór sposobu ogrzewania nowobudowanego domu bądź zmiana sposobu ogrzewania już istniejącej nieruchomości to bardzo istotna decyzja. Decyzja, która będzie miała wpływ nie tylko na jakość […]
  • Korzyści płynące z wykorzystania paneli fotowoltaicznychKorzyści płynące z wykorzystania paneli fotowoltaicznych Mając na uwadze środowisko naturalne, coraz więcej Polaków decyduje się na montaż na dachach paneli fotowoltaicznych. Opracowana przez specjalistów technologia umożliwia znacząco […]
  • Szybka naprawa papySzybka naprawa papy Papa termozgrzewalna jest powszechnie stosowanym materiałem hydroizolacyjnym. Najczęściej wykorzystuje się ją do pokrycia dachów płaskich zarówno na niewielkich budynkach mieszkalnych jak […]
  • Ile kosztuje akt notarialny?Ile kosztuje akt notarialny? Nieodłącznym punktem zakupu mieszkania oraz nabycia do niego praw własności jest notarialne potwierdzenie dokonania tejże czynności. Za sporządzenie stosownego dokumentu w postaci aktu […]
  • Dźwiękowy system ostrzegawczy – niezawodna ochrona dobytkuDźwiękowy system ostrzegawczy – niezawodna ochrona dobytku Nieszczęścia mają to do siebie, że zdarzają się zupełnie niespodziewanie. Ogień to żywioł, nad którym ciężko jest zapanować. Gdy wybuchnie pożar, to czasem wystarczy zaledwie kilka chwil […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]