Czym są gilotyny do cięcia blach i co powinno charakteryzować te najlepsze?

Specjalistyczne narzędzia do obróbki metalu czy stali muszą być wykonywane z najlepszych materiałów. To przedmioty, co do których nie może być wątpliwości, że w najważniejszym momencie zadziałają dobrze. Dlatego tak ważne jest, by wszystkie tego typu urządzenia były przygotowywane przez renomowanych dostawców. Warto także zwrócić uwagę na gilotyny do cięcia blach oraz parametry, na podstawie których należy je wybierać.

Do czego służy gilotyna?

Nożyce gilotynowe to precyzyjne i specjalistyczne urządzenia opierające się na mechanizmie hydraulicznym, które mają za zadanie zagwarantować idealne i dokładne cięcie blach różnego rodzaju na wymiar. Muszą więc charakteryzować się sztywną budową oraz specyfikacją umożliwiającą cięcie blachy bez zniekształceń, skręceń, zadziorów oraz nieregularności w krawędziach ciętych materiałów. Warto zatem postawić na wysokiej jakości produkty firm renomowanych, znanych z produkcji tego rodzaju elementów. Szukaj tylko doskonałych rozwiązań.

Na co zwracać uwagę?

Jednym z najważniejszych parametrów jest linia cięcia, a dokładniej jej precyzja wykonania. Im lepsza maszyna, tym mniej odpadów i skuteczniejsze działanie na mniejsze ilości materiału. Za precyzję odpowiada zwykle system ułożyskowanych ramion. Podpierają one nóż gilotyny, przez co wywierają nacisk z obu stron na belkę, przeciwdziałając odciągającym siłom ostrza noża w trakcie samego cięcia. To sprawia, że linia jest równa i niepostrzępiona, dokładnie przecięta bez żadnych uszczerbków na materiale. Oczywiście tylko wówczas, gdy produkt oferowany przez daną firmę rzeczywiście ma wysoką jakość wykonania.

Zagrożenia dla jakości cięcia blachy

Najczęściej gilotyny do cięcia blach mają tendencje do tworzenia szczelin pomiędzy ostrzami noża. W taki sposób całe urządzenie nie może pracować najbardziej wydajnie, jak tylko to możliwe. Dlatego trzeba dokładnie zwracać uwagę na ułożenie belki górnej oraz łożysk. Istotne jest także to, by nie powstawały podczas cięcia drgania czy deformacje związane z nieintegralną budową samych nożyc gilotynowych. Aby przeciwdziałać tego rodzaju zjawiskom, wiele renomowanych firm oferuje produkty, takie jak na przykład http://www.rico-maszyny.pl/, w których korpus gilotyny jest wzmacniany.

Postaw na mobilność

Pamiętaj, że do precyzyjnego cięcia blach nie potrzebujesz wielkich maszyn, które w ten sposób będą prowadziły prostą i nieposzarpaną linię cięcia. Wystarczy postawić na nowoczesne rozwiązania technologiczne i cieszyć się z wydajnej i łatwej w obsłudze gilotyny.

Dodaj komentarz

Informacja prawna