Doskonałe narzędzie dla inżynierów i architektów w projektowaniu ramowych konstrukcji

Doskonałe narzędzie dla inżynierów i architektów

Archiframe powstał po wielu latach współpracy twórców z licznymi przedsiębiorstwami zajmującymi się produkcją prefabrykowanych budynków szkieletowych. Dlatego też sam program odpowiada na potrzeby firm z tej branży doskonale, ale również może być wykorzystywany przez inne grupy zawodowe w tym przez projektantów wnętrz.

Archiframe – dla kogo?

Prefabrykowane budynki szkieletowe są coraz chętniej wybierane przez wielu inwestorów. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyna jest prosta, budowa tego rodzaju obiektów jest znacznie szybsza i atrakcyjniejsza pod kątem ilości prac. Jednak, aby było to możliwe, konieczne jest wcześniejsze zaprojektowanie budynku, a w tym pomaga właśnie Archiframe. Oprogramowanie to odpowiada na wszystkie potrzeby zakładów prefabrykacji, gdzie produkcja oparta jest o maszyny CNC Hundegger, Weinmann czy Randek. Archiframe obsługuje formaty BTL, WUP i BVN, a także generuje listy w TXT i CSV. Pomaga w manualnej oraz zautomatyzowanej produkcji prefabrykatów. Jest więc idealnym rozwiązaniem dla wszystkich przedsiębiorstw działających w tej branży. Może również z powodzeniem pracować dla projektantów i architektów.

Jak działa Archiframe?

Archiframe działa w sposób niezwykle intuicyjny i prosty. Szczególnie warto tutaj podkreślić niezwykle przemyślany interfejs, dzięki któremu nawet początkujący mogą poradzić sobie z przygotowaniem projektu nieskomplikowanego budynku z prefabrykatów. W programie tym tworzenie danych dla maszyn odbywa się w tym samym czasie co proces kształtowania architektury. Dzięki temu modyfikacja projektu nie wiąże się z czasochłonnym modelowaniem konstrukcji, wszelkie rysunki, modele czy pliki dla obrabiarek CNC generowane są automatycznie w oparciu o model architektoniczny. Jak więc możesz się domyślać, praca, jaką musi wykonać osoba obsługująca Archiframe jest znacznie mniejsza, a czas przygotowania projektu skrócony wręcz o połowę. To sprzyja nie tylko projektantom i architektom, ale również samym inwestorom, którym zależy na czasie. Nie można także zapomnieć o tym, że oprogramowanie może współpracować z innymi, takimi jak Archicad, bardzo popularny w ostatnim czasie.

Podstawowe zalety programu Archiframe

Archiframe jest zintegrowany z Archicadem do projektowania architektonicznego w systemie BIM, to bez dwóch zdań pierwsza i główna zaleta samego oprogramowania. Nie można jednak zapomnieć o  tym, że Archiframe oferuje płynne przejścia od modelu architektonicznego do konstrukcyjnego, jest bardzo elastyczny w swoim działaniu. Program jest stale rozwijany i aktualizowany, dzięki czemu zawsze odpowiada na aktualne potrzeby rynku. Archiframe ponadto automatycznie generuje komplet danych na potrzeby zakładów prefabrykacji, są to między innymi rysunki konstrukcyjne, listy cięć, dane dla obrabiarek CNC czy też modele 3D. Jak widzisz, jest wiele powodów, dla których warto postawić na Archiframe, mamy nadzieję, że sprawdzisz jego działanie i sam się o tym przekonasz.

Informacja prawna