Kamera i rejestrator – podstawa każdego monitoringu

Planując założenie monitoringu, musisz wiedzieć, że użycie samej kamery nie wystarczy. Do prawidłowego działania systemu wymagane jest wykorzystanie również takich urządzeń jak rejestratory. Czym są te urządzenia? Jaki sprzęt zapewni najwyższą jakość, niezawodność i bezpieczeństwo? Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu.

System monitoringu – ochrona mienia przez całą dobę

System monitoringu to od wielu lat skuteczna ochrona przed włamywaczami. Urządzenia zabezpieczające wykorzystywane są najczęściej w różnego rodzaju magazynach, halach czy innych obiektach, w których przetrzymywane są cenne towary, a także na parkingach czy osiedlach. Coraz większa liczba osób decyduje się na monitoring również w warunkach domowych. Rozwiązanie to zapewnia spokój i bezpieczeństwo domowników przez całą dobę, a sam widok kamer przed domem skutecznie odstrasza złodziejów przed wejściem na teren posesji.

Kamera – podstawowe wyposażenie systemu monitoringu

Każdy system monitoringu oparty jest o działanie kamer. To właśnie te urządzenia rejestrują w czasie rzeczywistym obraz i przekazują do odbiornika np. komputera. Rozwiązanie to gwarantuje bezpieczeństwo oraz pozwala na natychmiastową reakcję w razie zagrożenia np. w momencie włamania. Kamery do monitoringu sprawdzą się nie tylko na zewnątrz budynków, ale również wewnątrz domu – z powodzeniem zamontujesz je np. w pokoju dziecka w celu stałej obserwacji swojej pociechy lub osoby starszej, która wymaga stałej opieki.

Monitoring to nie tylko kamery – poznaj rejestratory

Mogłoby się wydawać, że do założenia monitoringu wystarczy kamera i odbiornik, na którym wyświetlany jest obraz. Nic bardziej mylnego – prawdziwym sercem systemu monitorującego są rejestratory do kamer. To właśnie one pozwalają w pełni wykorzystać potencjał monitoringu. Przyrządy te zarządzają kamerami, a dodatkowo w swojej pamięci zapisują nagrywane obrazy. Zależnie od potrzeb rejestratory umożliwiają stworzenie instalacji z jednej lub większej ilości kamer, dzięki czemu system monitoringu sprawdzi się zarówno w warunkach domowych, jak i przemysłowych do obserwacji większych obiektów.

Kamery i rejestratory Hikvision – najwyższej jakości monitoring

Chcąc stworzyć wydajny system monitoringu, który zagwarantuje pełną ochronę przed włamaniami, warto postawić na urządzenia pochodzące od renomowanych producentów, wśród których wyróżnić można m.in. Hikvision. W ofercie firmy znajdują się m.in. kamery i rejestratory, które bazują na najnowszych podzespołach gwarantujących najwyższą jakość obrazu, dzięki czemu żaden szczegół nie umknie uwadze oku urządzenia. Sprzęty Hikvision wyróżniają się nowoczesnością i innowacyjnością, które zwiększają wydajność monitoringu – posiadają one liczne systemy i funkcje takie jak m.in.

  • detekcja ruchu,
  • WDR (uzyskanie takiej samej jakości obrazu w każdej części kadru),
  • tryb korytarzowy,
  • ANR (awaryjny tryb zapisu na nośnik pamięci),
  • funkcja ROI (uzyskanie najwyższej jakości obrazu w wybranym przez siebie fragmencie obrazu).

Kamery i rejestratory Hikvision współpracują ze sobą dzięki specjalnej aplikacji iVMS, która umożliwia pełną konfigurację urządzeń oraz zdalny podgląd obrazu z dowolnego miejsca.

Jeżeli szukasz sprzętów najwyższej jakości, z którymi stworzysz system monitoringu, wejdź na stronę https://www.eltrox.pl/, na której znajdziesz przyrządy Hikvision oraz innych cenionych producentów urządzeń bezpieczeństwa.

Informacja prawna