Ile kosztuje położenie płytek? Na co zwracać uwagę?

Układanie płytek wymaga pewnych umiejętności. Nie każdy może wykonać to sam. Dlatego warto oczywiście dobrze zastanowić się nad wybraniem fachowców w naszym mieście, aby nie dać się oszukać. Liczy się też wysokość stawki, jaką zażyczy sobie płytkarz lub kafelkarz. W internecie aż roi się od ofert. Dlatego warto czasami zaczerpnąć opinii innych o danym robotniku. Stawki są różne i zależne od tego co ma być wykonane. Na przykład gdy szukasz kogoś, kto skuje kafle ścienne, wtedy mówimy o kosztach w granicach 20 zł za metr kwadratowy. Powyżej 10 zł za metr zapłacimy za wyrównanie powierzchni ścian lub podłogi (jako przygotowanie powierzchni pod płytki). Układanie płytek to cena od 25 zł do nawet 70 zł, liczona za 1 metr kwadratowy. Rozbieżność jest spora. Cena zależy od doświadczenia fachowca oraz jego umiejętności.

Ile kosztują usługi dodatkowe?

Gdy mowa o układaniu gresu na schodach, stawki kształtują się na poziomie powyżej 100 zł za metr kwadratowy. Natomiast 200 zł będzie nas kosztować usługa wykonania ozdobnych półek z kafli. Czasami można znaleźć fachowca, który zrobi to trochę taniej. Wywiercenie otworów w płytkach oznacza koszt od 25 zł za metr kwadratowy. Jeśli zażyczysz sobie, aby robotnik wywiercił otwory w szkle (średnica 6-11 milimetrów), wtedy płacisz w granicach 5 zł od jednego otworu. Swoją cenę mają również różnorakie bajery. Na przykład zastosowanie ozdobnych wałeczków i szlaczków wyniesie od 15 do 20 zł za metr bieżący. Gdy chcemy, aby specjalista zamontował nam ozdobne listewki, musimy liczyć się z kosztami rzędu 12 złotych od metra. Możliwości jest wiele. Za wszystko trzeba płacić ekstra. Kosztuje także doradztwo – na przykład pomoc w wyborze odpowiednich kafli lub płytek oraz ich dowóz. Stawki zależą od robotnika. Czasami sięgają 100 zł za usługę. Należy doliczyć także koszty transportu.

Jakiego kafelkarza lub płytkarza wybrać?

Na pewno trzeba wybrać robotnika, który zna się na rzeczy i ma uczciwe stawki. Skąd mamy to wiedzieć? Otóż, warto zasięgnąć opinii innych osób, które korzystały z usług danego płytkarza. Nie możemy działać pochopnie, gdyż możemy w ten sposób zostać oszukani. A tego przecież nie chcemy. Przezornie patrz na oferty z zaniżonymi stawkami. To może oznaczać wybór niewłaściwego robotnika i niepotrzebnie narazić nas na dodatkowe koszty. Na przykład będzie trzeba poprawiać jego robotę.

Oferty płytkarzy w internecie. Koniecznie ich sprawdź opinie o nich!

Fachowców można znaleźć online, korzystając z tematycznych serwisów. Znajdziesz tam wiele ofert z opiniami na temat danego płytkarza. Ogłoszenia są z reguły darmowe, co powoduje, że ofert jest wiele. Niestety częstą praktyką jest wystawianie opinii na profilach fachowców, przez nich samych. To sprawia, że są one niewiarygodne. Koniecznie zapoznaj się z ocenami wystawianymi przez klientów oraz komentarzami.

Gdy znajdziesz fachowca, podpisz z nim umowę!

To niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa wykonania usług kładzenia płytek lub kafli. W internecie znajdziesz wiele opinii osób, które polecają specjalistów na czarno. W tym wypadku kosztują mniej nawet o 30 procent. Niestety tacy kafejkarze nie mają działalności gospodarczej i nie można z nimi podpisać umowy. Jest to pewnego rodzaju ryzyko dla Ciebie i możesz w ten sposób narazić się na dodatkowe koszty, gdyż taki robotnik nie będzie chciał wykonać poprawek.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że ten artykuł rozjaśnił Tobie sytuację w dziedzinie kładzenia płytek oraz wyboru fachowca. Dzięki temu wiesz jak kształtują się ceny za usługi oraz na co trzeba uważać.

Dodaj komentarz

Informacja prawna