Deski podłogowe: nie tylko do klasycznego wnętrza

Deski podłogowe

Deski podłogowe budzą dość jednoznaczne skojarzenia z wnętrzami urządzonymi w klasycznym stylu, przez co wiele osób preferujących nowoczesny styl w ogóle nie bierze ich pod uwagę. Tymczasem drewno jest bardzo uniwersalnym materiałem wykończeniowym, pasującym do praktycznie każdego kierunku w designie. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja nowa podłoga była z jednej strony trwała, a z drugiej elegancka i ponadczasowa, to deski podłogowe są tym, co możemy Ci w ciemno polecić.

Poznaj najważniejsze zalety deski podłogowej

Deski podłogowe stanowią naturalną alternatywę dla wielu innych typów okładzin, włącznie z panelami laminowanymi i winylowymi, ceramiką czy chociażby wykładziną. Istnieje szereg argumentów przemawiających za wybraniem drewnianej podłogi, by wymienić tylko:

  • Ponadczasowy design– drewno od zawsze kojarzy się z elegancją i prestiżem, a jego naturalny wygląd sprawia, że dobrze koresponduje zarówno ze stylem nowoczesnym, jak i klasycznym. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że drewniana podłoga „ociepla” wnętrze, nadając mu przytulny charakter. Stąd też jest to idealny wybór do pomieszczeń mieszkalnych, zwłaszcza tych, w których spędzamy dużo czasu.
  • Możliwość odnawiania– deski podłogowe można odnawiać, zmieniać ich kolor, dopasowując je do aktualnego wystroju wnętrza. Wystarczy przeprowadzić cyklinowanie i lakierowanie, aby podłoga wyglądała jak nowa. To ogromna zaleta nie tylko z ekonomicznego, ale też ekologicznego punktu widzenia.
  • Nadaje się na ogrzewanie podłogowe– deski podłogowe śmiało mogą być stosowane na ogrzewanie podłogowe, ponieważ drewno zapewnia skuteczne przewodnictwo ciepła.
  • Komfort chodzenia– po drewnianej podłodze można chodzić boso, bez obaw o przeziębienie. Drewno jest ciepłe w dotyku i przyjemne dla stóp.

Wspomnijmy również o naturalnych właściwościach izolacyjnych drewna, zarówno tych akustycznych, jak i termicznych.

Deski podłogowe a różne style w designie wnętrz

Drewniane podłogi doskonale korespondują z wieloma popularnymi stylami i kierunkami w designie. Deski podłogowe, w zależności od wybarwienia, można zastosować w pomieszczeniach urządzonych zgodnie z praktycznie dowolną wizją.

Podłoga z drewna świetnie pasuje m.in. do stylu paryskiego (co wynika z jej prestiżowego, wręcz luksusowego charakteru), stylu japońskiego (charakteryzującego się prostotą, minimalizmem i naturalnością) czy wreszcie do szalenie popularnego stylu skandynawskiego, który również bazuje na naturalnych, prostych i jasnych materiałach wykończeniowych.

Na marginesie warto wspomnieć o tym, że deski podłogowe robią furorę wśród fanów dwóch bardzo modnych stylów wykończenia wnętrza, czyli industrialnego i loftowego. Oba kierunki w designie są bardzo ekspansywne, surowe, co drewniana podłoga fantastycznie równoważy, efektownie kontrastując z metalem, betonem czy szkłem.

Deski podłogowe sprawdzą się nie tylko w domu czy mieszkaniu

Deski podłogowe to stosunkowo uniwersalny rodzaj okładziny, którą można wykorzystać również poza wnętrzami mieszkalnymi. Doskonale sprawdzają się do wykonania podłogi na strychach, w domkach narzędziowych czy różnego rodzaju budynkach gospodarskich.

Za użyciem desek podłogowych w przestrzeniach profesjonalnych przemawia przede wszystkim ich wytrzymałość mechaniczna, w tym odporność na znaczne obciążenia, trwałość, możliwość odnawiania, a także szybki montaż.

Gdzie zamówisz deski podłogowe w dobrej cenie?

Bezpośredni dostęp do najwyższej jakości deski podłogowej wykonanej z różnych gatunków drewna (m.in. dąb, jesion, sosna czy świerk) zapewnia TimberTrade, platforma oferująca wyroby drewniane prosto od sprawdzonych producentów i dystrybutorów.

Dzięki TimberTrade oszczędzasz czas, ponieważ nie musisz już na własną rękę szukać zaufanych dostawców desek podłogowych. Zyskujesz również gwarancję otrzymania dokładnie takiego produktu, jakiego potrzebujesz – w dodatku w bardzo atrakcyjnej cenie. Szczegóły sprawdź na stronie internetowej https://timbertrade.pl/produkty.

Artykuł partnera.

Informacja prawna