Jak wybrać najlepsze drzwi do domu?

Wybór drzwi wejściowych nie należy do najłatwiejszych. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych propozycji, co nie ułatwia zadania. Poniżej znajduje się opis trzech aspektów, które powinny zostać przeanalizowane w pierwszej kolejności, aby wybrać mądrze i nie żałować.

Wybór materiału

Wybierając drzwi do domu w pierwszej kolejności warto zastanowić się nad rodzajem materiału z jakiego będą one wykonane. Dystrybutorzy najczęściej posiadają w swoich ofertach drzwi PCW, drewniane, aluminiowe i stalowe. Drzwi z PCW można łatwo dopasować do ram okien. Cechują się one dość dobrymi parametrami cieplnymi. Są to jedne z tańszych propozycji. Drzwi wejściowe drewniane zwykle wykonane są z dębu, sosny lub mahoniu. Podobnie mają one dobre parametry, a do tego doskonale się prezentują. Zakup ten wiąże się jednak z dość dużym wydatkiem. Najdroższą propozycją są jednak drzwi aluminiowe. Specjaliści najczęściej rekomendują wybór drzwi stalowych, które są mocne, trwałe i dostępne w rozsądnych pieniądzach. Mogą być one wykończone okleinami imitującymi drewno lub polakierowane w dowolnie wybranym kolorze.

Określenie rozmiaru

Ten aspekt warto dobrze przemyśleć. Raz wybrany rozmiar drzwi przekreśla możliwość zmiany, chyba że rozważamy poważny remont domu, który będzie naruszał dotychczasową konstrukcję. Optymalnym rozwiązaniem są drzwi, których szerokość wynosi 90 cm, a wysokość 200 cm. Nie będą one wówczas problematyczne w kontekście codziennego użytkowania. Wybierając taki rozmiar drzwi, otwór w murze musi być o 10 cm wyższy i szerszy. Innym rozwiązaniem są też drzwi dwuskrzydłowe. Pozwalają one wnosić naprawdę duże przedmioty, a dodatkowo świetnie się też prezentują.

Potrzeba bezpieczeństwa

Wybierając drzwi wejściowe, należy rozważyć jeszcze jeden aspekt, czyli kwestię antywłamaniowości. Specjaliści zgodnie twierdzą, że drzwi antywłamaniowe powinny mieć 3 lub 4 klasę. Wówczas włamywacze przez minimum 20 minut będą walczyć z zamkiem i sforsowaniem wejścia. Jest to optymalny czas, który jest niezbędny do zawiadomienia policji i poczekania na jej przyjazd. W tym czasie powinna także dotrzeć ewentualnie zatrudniona ochrona. Konstrukcja takich drzwi opiera się na wykorzystaniu stalowych ram i ożebrowań. Próba wyważenia lub wycięcia otworu dzięki temu kończy się fiaskiem.

Kingplast – salon z bezpiecznymi drzwiami.

Dodaj komentarz

Informacja prawna