Drewno we wnętrzarstwie. Zalety, gatunki i zastosowania

Drewno to jeden z najstarszych materiałów stosowanych we wnętrzarstwie, a historia jego użycia ma już kilka tysięcy lat. Co więcej popularność wykonanych z niego elementów nie słabnie pomimo przemijających trendów, a każda epoka wciąż na nowo odkrywa jego właściwości. Warto więc powiedzieć kilka słów na temat tego, jakimi zaletami odznaczają się produkty drewniane i w jaki sposób materiał ten jest wykorzystywany we współczesnym wnętrzarstwie. Opiszemy również najważniejsze z punktu widzenia tej dziedziny gatunki drewna – zarówno te europejskie, jak i – coraz popularniejsze – egzotyczne.

  1. Parkiety, meble, okna i schody drewniane – i wiele więcej
  2. Meble, stolarka okienna i podłogi drewniane. Dlaczego warto?
  3. Podłogi i schody z drewna. Jakie gatunki się wykorzystuje?

Parkiety, meble, okna i schody drewniane – i wiele więcej

Mimo dostępności wielu różnych materiałów, takich jak rozmaite metale i ich stopy, szkło czy tworzywa sztuczne, drewno nadal pozostaje jednym z najbardziej cenionych materiałów wykorzystywanych do produkcji wyposażenia wnętrz oraz elementów dekoracyjnych. Wytwarza się z niego nie tylko różnego rodzaju meble, ale też podłogi i schody. Ważną rolę drewno odgrywa też w branży stolarki otworowej – wykonane z niego okna i drzwi uważane są za najlepsze pod względem jakości i wyglądu. Schody i podłogi drewniane można zamówić na stronie Styl Drzewa.

Meble, stolarka okienna i podłogi drewniane. Dlaczego warto?

Utrzymująca się od lat na bardzo wysokim poziomie popularność drewna we wnętrzarstwie oczywiście nie bierze się znikąd. Jest ona wynikiem wielu zalet, które stawiają ten materiał wyżej niż konkurencyjne zastosowania. Jednym z najważniejszych atutów, którymi wyróżniają się schody drewniane jest wybitnie dekoracyjny charakter, który będzie ozdobą zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrz. Nie bez znaczenia jest też duża wytrzymałość cechująca drewno. Prawidłowo konserwowane elementy z niego wykonane mogą służyć nawet kilku pokoleniom, wciąż ciesząc ich oczy.

Podłogi i schody z drewna. Jakie gatunki się wykorzystuje?

Stolarze wykorzystują, jak już wspomnieliśmy we wstępie artykułu, rozmaite gatunki drewna. Jeśli chodzi o drzewa występujące na terenie naszego kraju, największe znaczenie mają sosna, dąb, buk, brzoza i jesion. Z roku na rok rośnie też popularność gatunków egzotycznych, które wybierane są ze względu na dekoracyjne usłojenie, nietypowe barwy oraz dużą odporność na wilgoć, ekstremalne temperatury czy ścieranie. Te zalety są wynikiem dużej zawartości naturalnych olejów.

Dodaj komentarz

Informacja prawna