Garaże blaszane jak ocieplić

Garaż blaszany to praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu możemy zabezpieczyć swój samochód, sprzęt ogrodowy, rowery oraz wiele innych przedmiotów.

Jak ocieplić garaż blaszany?

Garaż blaszany to praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu możemy zabezpieczyć swój samochód, sprzęt ogrodowy, rowery oraz wiele innych przedmiotów. Jest znacznie tańszy i łatwiejszy w budowie w porównaniu z garażami murowanymi.
Niestety, ma również swoje wady. Jedną z tych, które najbardziej dają się we znaki jest fakt, że blacha bardzo szybko przepuszcza niskie temperatury i równie szybko nagrzewa się. Przez to zimą i latem warunki w garażu nie należą do najbardziej komfortowych. Może być to uciążliwe nie tylko wtedy gdy chcemy pomajsterkować, ale również gdy wsiadamy do wychłodzonego lub bardzo nagrzanego auta.
Na szczęście, z problemem tym można sobie poradzić wykonując ocieplenie. Sprawdźmy więc jak ocieplić garaż blaszany.

Ocieplanie od wewnątrz – styropian lub wata szklana

Pierwszym, zdecydowanie popularniejszym sposobem na ocieplanie garaży jest wykonywanie izolacji od wewnątrz. W takim przypadku wystarczy, że do ścian i dachów przykleimy (za pomocą kleju przeznaczonego do tego celu lub pianki montażowej) płyty styropianowe o grubości, wynoszącej co najmniej trzy centymetry. Przyklejony styropian należy zabezpieczyć za pomocą cienkich płyt OSB. Dzięki temu nie będzie się od odkształcał ani osypywał. Zaletą tego rozwiązania jest szybkość wykonania ocieplenia oraz stosunkowo niewielka cena.

Zamiast styropianu możemy użyć waty szklanej, jednak w tym przypadku będziemy musieli zadbać o boczne poprzeczki, które zabezpieczą ją podczas układania. Warstwy waty również zabezpieczamy płytami. Pamiętajmy o tym, by do zabezpieczenia ocieplenia nie używać płyt kartonowo-gipsowych. Konstrukcja blaszaka jest lekka i “pracuje” pod wpływem temperatur co sprawia, że mogą się one kruszyć.

Ocieplanie od zewnątrz

Warto pamiętać również o tym, że blaszaki z powodzeniem możemy ocieplać również od zewnątrz. W tym przypadku również należy wykonać stelaż z kątowników, do którego przykręcimy płyty styropianowe za pomocą specjalnych śrub przeznaczonych do tego celu. Warstwy styropianu zabezpieczamy przed kontaktem z wilgocią za pomocą tynku strukturalnego.

Warto również pamiętać o tym, że niektóre z firm, takie jak garaże blaszane Łódź oferują swoim klientom możliwość zakupu garażu blaszanego, który mają już materiał ociepleniowy pomiędzy dwoma warstwami blachy. Są one nieco droższą propozycją, w zamian jednak oszczędzamy sporo czasu.

 

Dodaj komentarz

Informacja prawna