Odśnieżanie dachu – samemu czy z profesjonalistami?

Sezon śnieżny jest już blisko, więc to dobry moment, aby upewnić się, że rozumiesz znaczenie usługi jaką, jest profesjonalne odśnieżanie dachów w Warszawe według dobrego cennika i niektóre konsekwencje zaniedbania tego zadania.

Odśnieżanie dachów – dlaczego jest to aż takie ważne?

Mówiąc najprościej, śnieg jest ciężki, a jego waga wzrasta, gdy do mieszanki dodaje się:

  • deszcz,
  • lód,
  • deszcz ze śniegiem.

Rozważ to: metr śniegu na średniej wielkości dachu waży 19 ton! Cała ta waga obciąża dach i osłabia jego konstrukcję. Kiedy śnieg się topi, może przedostać się do szczelin dachu i uszkodzić gont, zniszczyć izolację, zalać strychy, zrujnować rynny i uszkodzić wnętrze domu. Właśnie dlatego cennik (https://odsniezymy24.pl/cennik/) na profesjonalne odśnieżanie dachów ma tak wielkie znaczenie.

Czy warto samemu podjąć się odśnieżania dachu?

Aby uniknąć tej horroru, trzymaj dach z dala od dużych nagromadzeń śniegu, ale zastanów się dwa razy, zanim sam wejdziesz na górę z łopatą. Specjaliści od bezpiecznego odśnieżania dachów ostrzegają przed taką strategią – oblodzone dachy są śliskie. Jeden zły krok może spowodować poważne obrażenia. Ponadto każdy ciężar dodany do już obciążonego dachu może wystarczyć, aby spowodować zawalenie się dachu. Dlatego zadzwonienie po nas – profesjonalistów od usługi, jaką jest odśnieżanie dachów w Warszawie jest dużo mądrzejszą decyzją.

Znaki ostrzegawcze zawalenia się dachu – jak zapobiec katastrofie?

Opadający dach to najbardziej oczywisty znak, że grozi mu zawalenie, ale istnieje wiele innych wskaźników. Odgłosy skrzypienia, trzaski, poważne wycieki z dachu, wygięte rury, pęknięcia w ścianach lub murze oraz nagle trudne do otwarcia drzwi i okna – to wszystko są oznaki, że Twój dach może mieć kłopoty.

Jednak jeszcze mądrzej jest wcześniej zadecydować się na profesjonalne odśnieżanie dachu i oszczędzić sobie spotkania z tak wielką katastrofą, jaką jest właśnie zawalenie się tej konstrukcji. Niezmiernie ważne jest, aby oczyścić dach ze śniegu, zanim spowoduje on uszkodzenie przez lód. Tamy lodowe zwykle tworzą się, gdy śnieg na dachu zaczyna topnieć, a woda spływa po dachu, ponownie zamrażając i zatykając rynny. Gdy dodatkowy śnieg topi się i nie może uciec przez rynny, woda może przedostać się pod dachówki do domu. Nie dopuść do tego – zadzwoń po nas. Zachęcamy do wejścia na odsniezymy24.pl, by dowiedzieć się więcej lub do kontaktu!

Informacja prawna