Wybór mieszkania od dewelopera z pewnością nie jest prostym zadaniem i często trwa od kilku do kilkunastu miesięcy. Jak wybrać to jedno, odpowiednie mieszkanie? Czy warto próbować negocjować cenę nieruchomości i co stanowi dokument potwierdzający ustalenia?
Mieszkania od dewelopera w Lublinie – jak wybrać odpowiednie?
Mieszkania od dewelopera w Lublinie pochodzące z rynku pierwotnego powstają na wielu nowych osiedlach i mają zapewnioną bogata i funkcjonalną infrastrukturę. Poszukiwanie własnego mieszkania w dużym mieście posiada swoje korzyści, takie jak dostępność większego wyboru ofert i konkurencyjna cena. Przed wyborem miejsca dla siebie lub całej swojej rodziny ważne jest określenie potrzeb i oczekiwań, tak aby później móc skonfrontować nasze wymagania z rzeczywistością rynku deweloperskiego.
Poza względami użytkowymi i wizualnymi należy pamiętać również o swoich możliwościach finansowych oraz ewentualnym kredycie. Sortowanie ofert dostępnych na rynku ułatwia Internet, gdzie znajdziesz konkretne portale deweloperskie. Na pierwszym etapie poszukiwań należy odrzucić oferty niespełniające naszych priorytetowych wymagań czy niedostępne finansowe. To zdecydowanie uszczupli liczbę możliwości i sprawi, że wybór będzie nieco łatwiejszy.
Jak negocjować cenę nieruchomości?
Po zapoznaniu się z możliwymi ofertami spełniającymi nasze najważniejsze kryteria i dostępnymi finansowo należy przygotować się na ewentualne negocjacje. Kluczowe jest odpowiednie wyważenie proporcji pomiędzy możliwościami finansowymi a oczekiwaniami. Biorąc pod uwagę jak bardzo zróżnicowane są ceny, należy mieć na uwadzę, że cena podana nam przez dewelopera wcale nie musi okazać się ceną ostateczną. Negocjacje cen odbywają się zazwyczaj w zależności od metrażu, rozkładu pomieszczeń, kondygnacji oraz sposobu wykończenia. Jeżeli znalazłeś swoje wymarzone mieszkanie,a negocjacje cenowe nie wchodzą w rachubę, ponieważ deweloper jest nieugięty, warto spróbować w ramach sugerowanej ceny uzyskać jakieś dodatkowe korzyści, takie jak lepiej usytuowane miejsce parkingowe czy wyższy standard mieszkania.
Na czym polega podpisanie umowy przedwstępnej?
Umowa przedwstępna to niewątpliwie istotny dokument, który zobowiązuje obie strony do zrealizowania transakcji według ustalonych zasad i konkretnie określonych terminach. Zapisane w dokumencie kwoty i ustalenia są od tej pory dowodem na zawarcie porozumienia. Jedyną możliwością zmiany tych zapisów jest spisanie nowego dokumentu z podpisami obu stron. Umowa przedwstępna określa, co zawierać będzie umowa sprzedaży i zobowiązuje obydwie strony do jej późniejszego podpisania. Dokument tworzony jest na drodze notarialnej, dzięki czemu kupujący może czuć się spokojny, że deweloper nie sprzeda wybranego mieszkania komuś innemu.