Zdobądź nowe kwalifikacje

Podnoszenie swoich kwalifikacji i zdobywanie nowych uprawnień jest niezbędne w każdym zawodzie. W obecnych czasach, kiedy bezrobocie rośnie, wiele firm zawiesza swoją działalność, szanse na prace mają osoby o wszechstronnym wykształceniu i dużym doświadczeniu. Do wszystkich, którzy mają już doświadczenie w zakresie inżynierii i budownictwa, ale chcą zdobyć nowe uprawnienia i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy kierowane są kursy SEP.

Co dają uprawnienia SEP?

Uprawnienia SEP pozwalają na wykonywanie prac związanych z eksploatacją oraz dozorem urządzeń elektrycznych, pracujących pod napięciem nie większym niż 1kV. Osoby, które ukończą kurs oraz zdadzą z wynikiem pozytywem egzamin mogą zajmować się montażem, a także pracować przy obsłudze sprzętu zasilanego z sieci eklektycznej. Uprawnienia SEP są niezbędne w pracy elektryka, ale przydają się również w innych zawodach. Dzielą się na trzy rodzaje, tzn.

  • Uprawnienia G1 – są kierowane dla osób zajmujących się eksploatacją oraz dozorem urządzeń i sieci elektroenergetycznych, wytwarzających i przesyłających energię elektryczną.
  • Uprawnienia G2 – zwane inaczej cieplnymi, zalecane są dla osób zajmujących się eksploatacją oraz dozorem urządzeń i sieci elektroenergetycznych, wytwarzających i przesyłających ciepło.
  • Uprawnienia G3 – dedykowane są dla osób, które chcą zajmować się eksploatacją i dozorem urządzeń, instalacji i sieci gazowych, wytwarzających i przetwarzających paliwa gazowe.

Zdobycie uprawnień daje możliwość rozwoju zawodowego, ułatwia awans, umożliwia pracę nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Dodatkowe uprawnienia to także możliwość pracy na własny rachunek.

Szkolenia SEP – zadbaj o nowe kwalifikacje

Szkolenia SEP mogą odbywać się stacjonarnie, ale obecnie bardzo popularną formą  jest kształcenie zdalne. Tą metodą oferuje m.in. serwis kursy-zawodowe24, pozwalając zdobyć potrzebne uprawniania bez wychodzenia z domu. Kursy zawodowe on-line to świetna opcja dla wszystkich zapracowanych, którzy nie mogą pozwolić sobie na dojazdy na szkolenia do innego miasta. To również duże ułatwienie dla osób, które wolą naukę w domowym zaciszu, bez tłumu innych uczestników. Szkolenie online niczym nie różnie się od zajęć stacjonarnych. Potrzebny jest jedynie komputer lub laptop z dostępem do internetu.  Na wykładach poruszane są wszystkie niezbędne tematy, uwzględniane są przepisy zgodne z rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 roku. Co bardzo istotne, firma kursy-zawodowe24 posiada Komisje Kwalifikacyjne powołane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Doskonale dobrana kadra, z dużym doświadczeniem praktycznym i teoretycznym zapewnia pomoc w nauce i wyjaśnieniu wszystkich trudnych kwestii. Wszyscy wykładowcy wykazują się ogromnym profesjonalizmem, posiadają wiedzę, którą chętnie przekazują kursantom. W razie potrzeby udzielne jest wparcie oraz udostępniane potrzebne materiały. Po ukończeniu szkolenia kursanci otrzymują certyfikat, ważny 5 lat, potwierdzający nowe kwalifikacje. Uprawnienia sep online zwiększają szanse awansu oraz ułatwiają zdobycie pracy. Końcowy egzamin odbywa się w formie ustnej, kursanci, którzy nie zdadzą egzaminu, otrzymują zwrot kosztów szkolenia.

Kursy zawodowe są niezbędne w dzisiejszych czasach. Nowe kwalifikacje znacząco ułatwiają utrzymanie się na rynku pracy, otwierają drogę do kariery i rozwoju zawodowego. Forma online jest bardzo wygodna, zajęcia można dopasować do swojego trybu życia, a dzięki wykwalifikowanej kadrze każdy uczestnik może liczyć na dużą dawkę wiedzy i świetnie zdany egzamin.

Informacja prawna