Jaki klej do glazury?

klej do glazury

Płytki podłogowe i ścienne to jeden z ważniejszych elementów aranżacji kuchni i łazienki w każdym domu. Zwykle ich wybór jest dobrze przemyślany, ponieważ kupujemy je z myślą, że będą nam służyć długie lata – ale czy rzeczywiście tak będzie? To zależy od tego, jak zostanie wykonany ich montaż.

Niewłaściwie przyklejone płytki po pewnym czasie mogą zacząć odpadać, a wtedy całą pracę trzeba będzie wykonać od nowa, co naraża nas na niepotrzebne koszta, nie mówiąc już o stracie czasu i nadszarpniętych nerwach. Powinniśmy więc dobrze przemyśleć nie tylko wybór płytek, ale też wybór odpowiedniej techniki ich układania. Kluczowe znaczenie ma ponadto zakup solidnego, mocno wiążącego kleju, który zapewni glazurze niezbędną stabilność – w dużej mierze to on właśnie decyduje jak trwałe okażą się efekty pracy glazurniczej, dlatego nie warto na nim oszczędzać.

Jaki jest najlepszy klej do glazury?

Na rynku dostępnych jest wiele klejów do glazury różnych marek, często bardzo drogich, jednak nie wszystkie warte są swojej ceny. Podobnie jak przy wyborze każdego innego produktu, tak i w tym przypadku najlepiej dokonać zakupu kierując się rekomendacjami innych osób, które miały okazję korzystać z oferty danego producenta. Jeśli chodzi o chemię budowlaną, bardzo dobrą opinią wśród klientów cieszą się produkty firmy Soudal, korzysta z nich wielu fachowców z tej branży. Soudal ma w swojej ofercie doskonały klej do glazury powstały na bazie dyspersji styrenowo-akrylowej, który charakteryzuje się wyjątkowo wysoką trwałością wiązania. Ogromną zaletą tego kleju jest też jego uniwersalny charakter – można go używać na wielu różnych rodzajach podłoża budowlanego, a więc nie tylko na cegłach, betonie i tynku, ale też na przykład na płytach kartonowo-gipsowych, kamieniu czy drewnie.

Jak używać kleju do glazury?

Klej do glazury powinien być zawsze stosowany zgodnie z zaleceniami producenta podanymi na opakowaniu. Pamiętajmy też, że przed jego aplikacją należy odpowiednio przygotować podłoże, na którym zamierzamy układać glazurę. Powierzchnia musi być czysta, sucha i równa, a także właściwie zagruntowana – to poprawi jej przyczepność i zapobiegnie zbyt szybkiemu wysychaniu kleju, dzięki czemu płytki będą się lepiej trzymać. Dobry klej do glazury i prawidłowy montaż płytek to podstawa – właściwe podejście do tych dwóch kwestii sprawi, że rzeczywiście będziemy mogli cieszyć się wybraną aranżacją kuchni lub łazienki przez wiele lat.

Informacja prawna