Kontenery biurowe – czy nadają się na siedzibę firmy?

Jesteś właścicielem małej firmy lub prowadzisz jednoosobową działalność? Marzysz o posiadaniu własnego biura, ale wynajem w dłuższej perspektywie jest na ten moment zbyt dużym obciążeniem firmowego budżetu? Mamy dla ciebie idealne rozwiązanie. Kontenery biurowe to świetna alternatywa dla budowy, a także popularnych lokali pod wynajem lub kupno. Czytaj dalej i przekonaj się, w jaki sposób, szybko, łatwo i za stosunkowo niewielkie pieniądze, otworzyć swoje biuro w kontenerze!

Kontenery biurowe – co to w ogóle jest?

Kontenery biurowe to stalowe konstrukcje, które można ze sobą łączyć, tworząc przestrzeń biurową o dowolnej, najbardziej odpowiadającej nam powierzchni. Są niesamowicie wytrzymałe, samowystarczalne i samodzielne, a co najważniejsze – gotowe do użytku w momencie osadzenia ich na wybranej przez nas ziemi.

Wyposażenie kontenerów

W podstawowym wyposażeniu kontenerów przeznaczonych do użytku biurowego, znajdziemy przede wszystkim podłączenie do sieci wodnej oraz energetycznej, dostęp do ogrzewania, a także oświetlenia. Dodatkowo, rozwiązania tego typu pozwalają na montaż systemów antywłamaniowych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych oraz sieci teleinformatycznych.

Co warto wiedzieć o kontenerach biurowych

To rozwiązanie niesamowicie funkcjonalne i wytrzymałe. Ściany, wykonane ze stali lub szkła, otacza solidna, ekstremalnie odporna, stalowa konstrukcja, która pozwala na posadowienie biura nawet w bardzo ekstremalnych i trudnych warunkach, np. na placu budowy.

Modele kontenerów biurowych, w których zamiast stalowych ścian zastosowano te szklane, nazywane są panoramami. Ich niebanalny i nowoczesny design sprawdza jako biuro – wizytówka. Klienci już na zewnątrz widzą, czego mogą spodziewać się w środku.

Niezależnie od wybranej opcji, posadowienie oraz montaż kontenera są banalnie proste, zdecydowanie tańsze i mniej pracochłonne niż budowa. Nie wymagają one starania się o pozwolenie, czy dopełniania setek innych formalności. Wybierając na biuro kontener, nie inwestujemy w bardzo kosztowne fundamenty. Wystarczy jedynie na odpowiednią głębokość wykopać specjalne, betonowe bloczki, na których zamontowane będzie nasze kontenerowe biuro.

Kontenery biurowe – zalety

Jeśli wciąż masz wątpliwości i wahasz się nad kontenerem biurowym, koniecznie zapoznaj się z jego zaletami. Oto one!

  • Dużo niższe koszty inwestycji! Kupno i posadowienie kontenera biurowego jest mniej kosztowne od budowy klasycznego, osadzonego na fundamentach budynku, o zbliżonych funkcjach oraz parametrach. Oszczędności w tym wypadku mogą dochodzić nawet do 80% założonego budżetu. To idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy dopiero wchodzą na rynek i nie chcieliby już na wstępie przeinwestować.
  • Czas. Kontenery to rozwiązanie dla wszystkich, którym się śpieszy. Wykonanie kontenera, zakup oraz jego osadzenie trwają od kilku do maksymalnie kilkunastu tygodni. To dużo krócej niż standardowa budowa, która wymaga starania się o pozwolenie, czy czekania na wylanie fundamentów.
  • Mobilność. Kontener to świetna opcja dla ludzi, którzy nie mają konkretnego planu na życie. Nie wiedzą gdzie docelowo będą mieszkać i skąd prowadzić swój biznes. Ta mobilna alternatywa dla nieruchomości, pozwala na zmianę lokalizacji na inne miasto, kraj, czy po prostu inne osiedle.
  • Niewielkie wymagania. Mowa o tych dotyczących terenu. Kontener dopasujecie nawet do bardzo nierównych powierzchni. Trudne podłoże? Nie ma problemu! Świetnie sprawdza się jako biuro dewelopera, na przykład na wyboistym placu budowy.
  • Ekologia. Kontenery biurowe i szeroko pojęte budownictwo kontenerowe to rozwiązania ekologiczne. Przy budowie modułów biurowych wykorzystuje się materiał z nieużywanych kontenerów morskich.

Biuro w kontenerze – czy warto?

Zdecydowanie tak. To ruch w stronę naszej planety, który nie wymaga dużych nakładów finansowych i umożliwia otworzenie własnego biura osobom, zaczynającym dopiero przygodę z biznesem.

Podobne posty:

  • Jaki narożnik wybrać do salonu?Jaki narożnik wybrać do salonu? Urządzanie salonu przez jednych traktowane jako wyzwanie, dla innych może być prawdziwą przyjemnością. Wszystko zależy od tego, czy wiemy jak się do tego zabrać, mamy sprecyzowane […]
  • Jak wybrać lampę do garażu?Jak wybrać lampę do garażu? Mimo że garaż służy przede wszystkim do przechowywania samochodu, bardzo często pełni on również inne funkcje. Najczęściej jest to składowanie maszyn ogrodowych, rowerów czy innych środków […]
  • Uprawnienia na wózki widłowe – jak je zdobyć i czy warto?Uprawnienia na wózki widłowe – jak je zdobyć i czy warto? Wraz z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15.12.2017 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych, które weszło w życie 10 sierpnia […]
  • Wyposażenie mieszkania – 3 pomysły na ciekawe wnętrzeWyposażenie mieszkania – 3 pomysły na ciekawe wnętrze Planowanie wyposażenia nowoczesnego wnętrza mieszkania, czy pensjonatu zazwyczaj wiąże się z wieloma wyborami. Spośród ogromnej oferty producentów będziesz musiał wybrać najczęściej tylko […]
  • Lodówki Samsung – na które funkcje i parametry zwrócić uwagę?Lodówki Samsung – na które funkcje i parametry zwrócić uwagę? Obecnie trudno wyobrazić sobie przechowywanie żywności bez lodówki. Jednak kupując ten podstawowy sprzęt AGD, trzeba wiedzieć, na jakie parametry zwrócić uwagę. Dzięki temu zapewnimy sobie […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]