Łóżko drewniane – dlaczego warto je mieć w swojej sypialni

Mimo pojawienia się na rynku coraz to nowych materiałów, z których wykonywane są łózka, nadal bardzo popularne są drewniane łóżka wykonane z litego drewna. Oprócz niecodziennego wyglądu łóżka drewniane do sypialni charakteryzują się dużą trwałością, dzięki czemu są w stanie przetrwać nawet kilka pokoleń domowników, zachowując swój wygląd i właściwości. Urządzając sypialnię możemy wyposażyć je w duże małżeńskie łóżko, wykonane z drewna sosnowego. Zapewni ono wygodny odpoczynek parom, ale także osobom mieszkającym samotnie, które lubią przestrzeń. Dlaczego warto korzystać z łóżek drewnianych?

Meble z litego drewna – zalety

Wykonane z drewna meble, a zwłaszcza łóżka małżeńskie lub te, przeznaczone do pokoju dziecięcego, cechują się wyjątkową trwałością. Materiał, z którego są wykonane, wytrzyma bez problemu harce dzieci czy częste używanie przez osoby dorosłe. Łózka drewniane są także unikalne – nie ma dwóch takich samych wzorów, układ słoi jest za każdym razem inny. Łóżko drewniane nadaje się doskonale dla alergików, ma bardzo dobre właściwości antystatyczne i higroskopijne. Drewno jest materiałem uniwersalnym, więc drewniane łóżko będzie miało nie tylko piękny wygląd, ale także bez problemu wkomponuje się w każdą aranżację sypialni.

Łóżko drewniane – jaki materiał jest najlepszy?

Łóżka drewniane produkowane są z różnych gatunków drewna, różniących się właściwościami. Musimy pamiętać, iż w łózkach spędzamy jedną trzecią życia, jest to więc mebel dość intensywnie eksploatowany Łóżka drewniane małżeńskie powinny być wykonane z tak solidnych gatunków drzew, jak buk czy dąb. Oprócz bardzo dobrej wytrzymałości te gatunki cechują się wyjątkową urodą, więc wykonane z nich solidne łóżko będzie małym dziełem sztuki. Do sypialni nada się także łózko drewniane wykonane z modrzewia lub brzozy, jako materiał na łóżko dobre jest też drewno sosnowe. Aby utrzymać ciekawą aranżację sypialni, z tego samego gatunku powinniśmy wykonać również resztę mebli, takich jak stoliki przy łóżku, biurko czy szafa trzydrzwiowa.

Jaki rozmiar powinno mieć drewniane łóżko?

Rozmiar łóżka jest bardzo istotny nie tylko ze względu na wymiary i ilość używających go domowników, ale także na wielkość sypialni. Aby zachować po przebudzeniu dobre samopoczucie, powinniśmy zadbać o odpowiedni materac i wystarczającą ilość miejsca, by wygodnie się wyspać. Standardowa długość łózka wynosi dwa metry, natomiast szerokość, w zależności od postury użytkownika, od 80 cm do metra. Jesli zdecydujemy się na inny rodzaj łóżka, na przykład łoże małżeńskie, szerokość może osiągnąć nawet 160 cm, dzięki czemu bez problemu zmieści się na nim odpowiedni materac i wyśpią się dwie osoby

Informacja prawna