Szybkie sposoby na zdobycie gotówki

Każdemu zdarzają się czasami takie momenty, że szybko potrzeba konkretnej kwoty. Niespodziewany wydatek (np. awaria jakiegoś sprzętu w domu) może zdarzyć się w każdej chwili. Zaczynamy wtedy szukać możliwości na zyskanie szybko gotówki. Oto kilka sposobów na poradzenie sobie z nagłymi wydatkami.

1. Pożyczka lub kredyt

Pożyczka lub kredyt przychodzi nam do głowy zwykle jako pierwsza, aczkolwiek odsuwamy często te myśli od siebie uznając ją za ostateczność. Jednak pożyczka nie jest złym pomysłem, pod warunkiem, że bierzemy ją z głową, a nie podejmując nieracjonalne działania, bo potrzebujemy pieniędzy natychmiast. Nie można decydować się na byle którą ofertę. Trzeba przeanalizować różne oferty, sprawdzić dobrze firmy, opinie, wszystkie koszty, wysokość odsetek za ewentualną zwłokę, a przede wszystkim wybrać ofertę z terminem spłaty, w którym będziemy w stanie spłacić zobowiązanie. Musimy też przeanalizować naszą sytuację finansową, by mniej więcej oszacować, jaką ratę będziemy w stanie płacić. Pożyczka jest lepszym wyborem od kredytu, zwłaszcza jeśli szybko potrzebujemy niewielką kwotę (do kilkunastu tysięcy złotych). Kredyt w banku dostać trudno. Banki mają surowe wymagania i procedura długo trwa. Natomiast pożyczkę można dostać bardzo szybko, bez szczegółowych formalności. Pożyczka w 15 minut, to dzisiaj normalność. Jest to najszybszy sposób na pozyskanie gotówki.

2. Pożyczka prywatna

Alternatywą dla pożyczek z firm są pożyczki prywatne. Te możemy podzielić na takie od rodziny lub znajomych oraz takie od obcych osób, których oferty można znaleźć w internecie na tematycznych forach i stronach. Jednak najlepszą opcją będzie pożyczenie pieniędzy od kogoś bliskiego. Bliska osoba, życzliwa nam może chętniej zdecydować się na pożyczenie i łatwiej będzie z nią ustalić warunki spłacenia. Trzeba jednak pamiętać, aby wywiązać się ze zobowiązania, bo inaczej może to wpłynąć negatywnie na relacje np. w rodzinie. Pożyczki prywatne od obcych natomiast wiążą się z większym ryzykiem niż nawet pożyczki z firm. Znacznie łatwiej o oszustów, a i znalezienie odpowiedniej oferty oraz uzyskanie takiej pożyczki może potrwać dużo dłużej niż w przypadku pożyczki z firmy. Dlatego nie jest to najlepszy sposób, jeśli potrzebujemy gotówki bardzo szybko.

3. Kupno na raty

Dziś wiele droższych rzeczy, takich jak różne urządzenia, samochody, meble, można kupić na raty. Oczywiście to także jest rodzaj kredytu, ale jednak jest to bezpieczniejsza opcja niż szukanie oferty na własną rękę, bo różnie można trafić. To, że można coś kupić na raty, to zasługa banku, który udziela kredytu w taki sposób, że płaci sprzedawcy całą kwotę za nasz zakup, a my później spłacamy to w ratach bankowi, jak normalny kredyt.

Informacja prawna