Skrzynki pocztowe LED czy klasyczne – co brać pod uwagę, wybierając skrzynkę na listy?

Czy posiadanie skrzynki na listy jest obowiązkiem właściciela nieruchomości? A może stanowi jedynie element ozdobny, który jest kropką nad przysłowiowym i w wyglądzie domu oraz jego najbliższego otoczenia? Na co zwrócić uwagę poszukując tej idealnej i w końcu – jaka będzie najlepsza? Skrzynki pocztowe LED, klasyczne modele czy może te z wideodomofonem? Te wątpliwości rozwiewamy w poniższym artykule. Koniecznie czytajcie dalej!

Bezproblemowy montaż skrzynki na listy – to musisz wziąć pod uwagę

Nieskomplikowany montaż wybranej przez nas skrzynki na listy to klucz do sukcesu. Jak montuje się takie rozwiązanie? Niezbędne będzie użycie kołków rozporowych. By skrzynka bez problemu trzymała się ogrodzenia bądź budynku, musi być wyposażona w odpowiednie otwory. Warto sprawdzić, czy je posiada, jeszcze przed dokonaniem zakupu, ponieważ samodzielne wiercenie ich będzie się wiązało z komplikacjami. Po pierwsze możecie uszkodzić jej powłokę antykorozyjną, a po drugie musicie zaopatrzyć się w wiertła i wiertarkę, co znacząco zwiększa koszt takiej potencjalnie niewielkiej inwestycji.

Postaw na skrzynki pocztowe, które chronią przed wilgocią

Sucha korespondencja jest priorytetem. Chyba nie może być nic gorszego, od przemoczonego na wylot, ultraważnego dokumentu. Już na etapie poszukiwania skrzynki na listy, warto sprawdzić, czy odpowiednio chroni ona przed wilgocią. Aby deszcz i śnieg nie stanowiły problemu, konieczne jest wyposażenie skrzynki w system kanalików oraz okapników, które odprowadzają ewentualną wodę na zewnątrz, oraz gumowe uszczelki, chroniące przed dostaniem się wody, np. w trakcie zacinającego deszczu.

Korespondencja lubi bezpieczeństwo

Tajemnica korespondencji musi być zachowana na wszystkich etapach jej dostarczania, także od włożenia listu do skrzynki do wyjęcia go przez odbiorcę. W jaki sposób zadbać o to, by nasza poczta nie trafiła w niepożądane ręce? Odpowiedź jest prosta – należy wybrać skrzynkę na listy wyposażoną w solidny zamek, najlepiej zrobiony z bardzo trwałej stali.

Skrzynki pocztowe LED – czy to hit?

Unikalne, wyjątkowe i estetyczne wykonanie sprawiają, że skrzynki pocztowe LED są hitem, który czaruje jakością swojego wykonania. Dzięki nim możesz zapomnieć o przemoczonych listach. Tego typu rozwiązania są maksymalnie bezpieczne i śmiało mogą stanowić alternatywę dla tabliczek adresowych. Widnieje na nich pełen, podświetlany i widoczny nawet po zmroku adres danej nieruchomości. Tego typu rozwiązanie to 3 funkcje w jednym!

  • Ozdoba nieruchomości
  • Miejsce na korespondencję
  • Tabliczka z numerem domu

Nie dostaję listów! Czy posiadanie skrzynki pocztowej jest konieczne?

Zdecydowanie tak! Mimo iż wysyłanie listów odchodzi do lamusa, wciąż otrzymujemy sporo dokumentów, umów i zawiadomień w formie papierowej. Posiadanie skrzynki jest konieczne i regulowane przepisami prawa pocztowego, o którego istnieniu niewiele z nas wie. Prawo pocztowe nakłada na nas obowiązek zamocowania na nieruchomości skrzynki na listy spełniającej określone warunki. Jednym z nich jest możliwość umieszczenia w środku przesyłki w formacie C4.

Warto podkreślić, że za niedopełnienie tego obowiązku grozi nam, jako właścicielom nieruchomości lub zarządcom, kara grzywny od 50 do nawet 10 tysięcy złotych.

Informacja prawna