Utrzymanie czystości i dezynfekcja powierzchni z kamienia

Utrzymanie czystości i dezynfekcja powierzchni stała się istotnym elementem w walce z pandemią korona wirusa. Jest to oczywiście, obok izolacji społecznej i używania środków ochrony indywidualnej ważny środek mający na celu ochronę naszych bliskich przed zakażeniem patogenem. Jak wykazały badania naukowe skutecznym w walce z wirusem jest alkohol w stężeniu powyżej 60%, wynika to z budowy koronawirusa.

Utrzymanie czystości

Alkohole używane do dezynfekcji to etanol, oraz alkohol izopropylowy. Ich zastosowanie w odpowiednim stężeniu niszczy lipidową osłonę wirusa i uniemożliwia dalszą JEGO transmisję. Podstawową drogą rozprzestrzeniania się koronawirusa jest droga kropelkowa. Rozpylone aerozole, wydmuchane z ust utrzymują się w powietrzu przez blisko 3 godziny, a na powierzchni płaskiej (metal, plastik, ceramika) mogą przetrwać nawet 3 dni. Powyższe dane zostały przedstawione przez naukowców National Institute of Health US, i naukowców z Princeton University. W jaki więc sposób możemy chronić naszych bliskich i pracowników przed możliwością zarażenia? Przede wszystkim należy wykonywać zalecenia WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) w obszarze izolacji społecznej i reżimu sanitarnego.

Dezynfekcja blatów

Problem dezynfekcji powierzchni dotyka zarówno firm jak i gospodarstw domowych. Jak wspomniano powyżej należy bezwzględnie stosować środki o wysokiej zawartości alkoholu, powyżej 60%. Do takich należy DAYSTONE SEPT. Płyn ten zawiera aż 70 % alkoholu co zapewnia skuteczną ochroną antywirusową i przeciwbakteryjną. Spektrum jego zastosowania jest bardzo szerokie. Skutecznie działa na powierzchnie gładkie, matowe, i z fakturą. Może być stosowany w instytucjach użyteczności publicznej, firmach, gospodarstwach domowych, w sanitariatach, kuchniach. Preparat może mieć kontakt z powierzchnią na której jest przygotowywana żywność. Preparat zalecany jest w szczególności do pielęgnacji i odkażania powierzchni ceramicznych, kamiennych, lastryko, betonowych. Dozowanie produktu ułatwia ergonomiczny kształt pojemnika z atomizerem o pojemności 750 ml. Działanie odkażające osiągane jest po 30 sekundowym kontakcie powierzchni ze środkiem. Z uwagi na możliwość wysuszania skóry rąk, skład produktu został wzbogacony o nawilżający olejek kokosowy, oraz łagodny cytrusowy zapach. Daystone Sept, stanowi jeden z wielu znakomitych środków do pielęgnacji kamienia, ceramiki oferowanych przez dystrybutora sklep do-kamienia.pl

Informacja prawna